Блокпост
Блокпост Shutterstock

Неправильне трактування: чоловікам не потрібні дозволи для пересування Україною – радниця Залужного

  Читайте по-русски
  Опублікований документ "трохи незрозуміло виписаний", – визнала юристка

  Військовозобов'язані чоловіки можуть вільно пересуватися Україною, без отримання дозволу в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати).

  На цьому наголосила координаторка руху адвокатів Збройних сил України, радниця головнокомандувача Євгенія Рябека в коментарі "РБК-Україна".

  За її словами, оголошення з боку Генерального штабу стосувалося винятково впорядкування обліку осіб, які збираються змінити місце проживання або місце реєстрації.

  "Тобто це відбувається за тими законами, які в нас уже давно були ухвалені", – каже Рябека.

  Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

  Так, військовозобов'язаний має звернутися до центру комплектування, знятися з обліку та вирушити і стати на облік в новому місці. Процедура така ж, як і раніше.

  "Можливо, опублікований документ трохи незрозуміло виписаний. Але, дійсно, мета така – щоби впорядкувати цей облік, щоби наші центри комплектування мали певний порядок. Тобто, це більше внутрішній документ, але спільнота тлумачить його так, як хто зрозумів", – стверджує юристка.

  Тож не мовиться про обмеження права виїзду з міста, села, області чи району.

  "Сьогодні ще будуть відбуватись певні наради, щоби юридично впорядкувати цей документ та внести поправки для того, щоби він був більш правильний. Ніхто не хоче зупинити економіку, бізнес. Тобто такої мети не ставилось", – резюмувала координаторка руху адвокатів ЗСУ.

  Водночас у самому Генштабі ще раз прокоментували ситуацію – і там нічого не сказали про неправильне трактування опублікованих норм. Представник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ полковник Олександр Хлись в ефірі національного телемарафону вказав, що для виїзду за межі областей військовозобов'язані таки мають отримати дозвіл у ТЦК та СП.

  "Якщо в межах області – не треба. Якщо в межах міста Києва та Київської області – теж не треба. Якщо людина виїжджає за межі області, вона має прибути до керівника ТЦК, уточнити свої дані й отримати такий дозвіл", – зазначив він.

  І нагадав, що згадані норми законодавства, щодо повідомлення про зміну місця перебування, існують уже давно. У зв'язку з поверненням додому великої кількості чоловіків, виникла потреба в актуалізації облікових даних військовозобов'язаних, аби розуміти можливості мобілізаційного ресурсу.

  Раніше Запорізька ОДА опублікувала список категорій військовозобов'язаних чоловіків, яким потрібен спеціальний дозвіл, і тих, хто може переміщатися країною без обмежень. Згодом у Генштабі ЗСУ підтвердили, що військовозобов'язаним чоловікам дійсно потрібен спеціальний дозвіл для переміщення в межах України. Новину щодо обмеження права на переміщення по Україні військовозобов'язаних прокоментував і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

  Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

  Попередній матеріал
  "Це про наших військових і наш шанс їм допомогти" : волонтери оголосили збір коштів на партію бронемашин для Десантно-штурмових військ
  Наступний матеріал
  Велика Британія надасть Україні 10 самохідних артилерійських систем і боєприпаси – Джонсон
  Loading...