Віфлеємський вогонь передали львівській громаді [репортаж, відео]

  У Львові - у соборі Святого Юра - Віфлеємський вогонь передали львівській громаді. Священне полум`я українські пластуни ще 17 грудня узяли від польських скаутів.

  У соборі святого Юра - яблуку ніде впасти. Адже на святкову службу сюди зійшлися не лише місцеві парафіяни, а й пластуни та прочани з усіх куточків області. Пластун Назар Доморовецький із Буська каже - третій рік поспіль бере вогонь у соборі святого Юра. За його словами - благодатне полум"я вже чекають у храмах району. Хлопець пишається тим, що почесну місію перейняти вогонь довіряють йому та його товаришам.

  Назар Доморовецький, пластун: "Звичайно це почесно. Адже ми передаємо цей вогонь у всі куточки, так як ми приїхали з Буська, у всі куточки Буського району, тобто даємо частинку свята в кожну домівку".

  Два з половиною тижні вогонь з Віфлеєму горів лише у стінах собору Святого Юра. Тепер - він помандрує іншими храмами. Люди кажуть – важливо, щоб Іскра з місця, де народився Ісус Христос - потрапила до кожної родини.

  Настоятель церкви святого Юра отець Роман Кравчик підтримує традицію передачі віфлеємського вогню громаді. Каже - тут не цікавляться віросповіданням охочих узяти вогонь - адже він приносить благодать і мир.

  о. Роман Кравчик, настоятель собору св. Юра: "Коли перебуваючи у Вифлеємі, мені прийшла думка і відповідь, що тисячі людей стає на коліна щоб доторкнутися до цього вогню, який дає благодать. Людина будто в пригорщі бере собі і хреститься тоді є благодать є мир, бо там народився Господь Бог".

  Місію роздати Вифлеємський вогонь по лікарнях, сиротинцях та будинках престарілих - взяли на сбе також пластуни. І така традиція триває вже 12 років поспіль.

  Олександр Ваврищук, Євген радіон, Львів, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Німеччині сьогодні останній призов до служби
  Наступний матеріал
  На Кубі - найбільше похолодання за півстоліття
  Теги: