Юлія Мендель
Юлія Мендель Фото Адміністрація президента

Відомий журналіст Яневський написав до поліції заяву на Мендель – подробиці

  Читайте по-русски
  Журналіст також зазначає, що це не поодинокий випадок перешкоджання діяльності журналістів з боку прес-секретаря президента

  Відомий журналіст, теле- та радіоведучий Данило Яневський написав до Нацполіції заяву про вчинення злочину прес-секретарем президента Володимира Зеленського Юлією Мендель. Текст заяви він оприлюднив у Facebook.

  Зокрема в заяві йдеться про інцидент, який стався 5 вересня біля будівлі Вищого антикорупційного суду в Києві, коли Юлія Мендель відштовхнула журналіста програми "Схеми" Сергія Андрушка.

  "Дії прес-секретаря президента є протиправними з точки зору кримінального законодавства, оскільки, застосувавши фізичний вплив на журналіста прес-секретарем, допущено умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності, відповідальність за які передбачено ст. 171 КК України. Здійснивши напад на журналіста, службова особа Мендель Ю.В. з перевищенням повноважень, умисно порушила право журналіста на вільне збирання інформації, унеможливила його доступ до інформації, здійснила вплив у фізичній формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов'язків", – йдеться в заяві.

  Журналіст також зазначає, що це не поодинокий випадок перешкоджання діяльності журналістів з боку прес-секретарки президента, і наводить приклад, коли Юлія Мендель відштовхнула журналіста "Радіо Свобода" Крістофера Міллера 15 вересня.

  "Вищевказане свідчить про систематичний характер протиправної діяльності службової особи, що загрожує інтересам держави, суспільства, основам та принципам громадянського суспільства, створює негативний образ держави Україна за кордоном", – наголосив Яневський.

  Як повідомляв 5.UA, 27 вересня 2019 року Юлія Мендель, прес-секретар президента України Володимира Зеленського, намагалася відтіснити журналіста програми "Схеми" Сергія Андрушка, який хотів поставити запитання главі держави та керівнику Офісу президента Андрію Богдану. Це викликало хвилю обурення серед журналістів і загалом у суспільстві. А комітет ВР з питань свободи слова запросив Мендель взяти участь в засіданні комітету, щоб, зокрема, зустрітися із журналістом програми "Схеми" Сергієм Андрушком.

  Попередній матеріал
  Екснардепа Пашинського взяли під варту у справі про стрілянину: що відомо – включення
  Наступний матеріал
  Солдати США мають "вийти з нескінченних воєн": Трамп виводить війська із Сирії
  Loading...