Відкрито виставку про боротьбу українців з більшовиками [репортаж, відео]

  "Народну війну" українців проти більшовицької влади показали у Києві. В Українському домі відкрилася виставка документів та світлин пов`язаних з подіями в Україні у 1917-32 роках. Ці унікальні документи, що збирали в архівах служби безпеки, сьогодні може побачити будь-хто.

  Півтори тисячі архівних справ, два роки роботи. У пошуках правди про ставлення українців до встановлення більшовицької влади, історики Всеукраїнського товариства "Меморіал" відвідали 18 областей України. Багато документів, які вони знайшли і сфотографували, досі суспільство не бачило.
  З документів видно - українці не мирилися з більшовицькою владою. Про це свідчать і численні повстання, і випуски підпільних газет на Херсонщині, Київщині. І жорстокі придушення визвольного руху більшовиками. Все це збереглося в офіційних документах.

  Це вперше історики звели статистику, скільки було повстань в Україні в період з 17- по 32 роки,  дізналися імена повстанських отаманів. Знахідки підкріплені документами. Після Українського дому "Народна війна" експонуватиметься по областях. Можна буде також переглянути її електронну версію в мережі інтернет.

  Дар`я Безродна, Дмитро Демішев, 5 канал

  Попередній матеріал
  Пожежа у ТЦ Китаю - 17 загиблих
  Наступний матеріал
  Грандіозний фестиваль вогю Дівалі в Індії [репортаж, відео]
  Теги: