5.ua

Відкриті каналізаційні колодязі – загальнонаціональна проблема [відео]

  Мешканці кварталу Южного у Луганську кажуть – каналізаційні люки у їхньому дворі відкриті не перший тиждень. Згадують: за тридцять років – відтоді, як звели багатоповерхівку – ці два колодязі, на відстані метра один від одного, майже постійно відкриті. Металеві кришки зникли багато років тому, а бетонні, які регулярно встановлюють – не витримують навантаження.

  Місцеві мешканці: «Там они положили бетонные, ну там сделано из проволочки и провалились. Дня три поездили и они провалились».

  Місцеві мешканці: «Ямы не закрываются. Это не только там, оно везде. Я и сам чуть туда не свалился. Особенно, в вечернее время – там ничего не освящается. А машины частенько туда вскакивают».

  Місцеві мешканці: «Я вечером тут не хожу, а днем открыты – так я обхожу. Люди сами воруют, снимают».

  У міліції запевняють – регулярно знаходять кришки від люків на пунктах прийому металобрухту. Відкритий каналізаційний колодязь – це не лише небезпека для життя людей, а й збитки для комунальників. Відповідають перед законом і ті хто краде, і ті хто приймає кришки люків.

  Ольга Радкевич, прес-секретар Луганського міського відділку міліції: «С начала этого года в ЕРДР внесено 64 факта по краже этих самых люков, и квалифицируется по ст. «нарушение порядка и операций с металлоломом». Санкция данной статьи предусматривает штраф от 100 до 500 необлагаемых налогом минимумов или общественные работы до 200 часов».

   У Донецьку з крадіями кришок люків борються радикально. Там встановили спеціальні замки та датчики, які за 30 секунд сповіщають про спробу викрадення. У міськводоканалі кажуть – через масові крадіжки металевих кришок щороку витрачають до півмільйона гривень на закупівлю нових. Однак супер-розробку комунальників встановили лише на тих колодязях, де пролягають важливі комунікації.

  Юрій Перебейніс, директор КП "Донецькміськводоканал": «Мы таких люков установили более 200. Это с запорной арматурой, которая закрывает, которую нельзя забрать и для вандалов они также не являются целью наживы, потому что они сделаны из бетона. Водоканал в первую очередь беспокоится о жителях, которые в темное время и плохую погоду могут попасть в открытый колодец».

  У Криму звітують – з відкритих колодязів рятувальники здебільшого дістають тварин, живими і майже неушкодженими. Сімферопольські ж комунальники зізнаються – кришки люків та зливової каналізації тут крадуть не менше, ніж в інших регіонах, адже їх приймають, як металобрухт, проте служби міста впродовж доби намагаються покласти нові. 

  Наприкінці квітня у Дніпродзержинську на Дніпропетровщині за схожих обставин загинув дворічний хлопчик. Він провалився у зарослий травою відкритий люк. Батьки, які були поряд – нічого вдіяти не змогли. Тіло дитини знайшли за 200 метрів від місця падіння. А за півроку після трагедії комунальники відзвітували – закупили і поставили спеціальні антивандальні люки.

  Лілія Прокопенко, Юлія Крючкова, Олена Степаненко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Німецький дипломат побачив у Януковича бажання вирішити справу Тимошенко
  Наступний матеріал
  У Феодосії породіль у пологовому тримають впроголодь [відео]
  Теги: