Від початку 2000 року власники аварійних квартир претендують на переселення

  Пліснява, грибки, таргани та щури - сусіди мешканців будинку 10-А по вулиці Шолом-Алейхема. Від початку 2000-го року власники аварійних квартир претендують на переселення. Половині інше житло надали, решті комунальники обіцяють зробити ремонт. Та за висновками Інституту гігієни імені Марзеєва - будинок небезпечний для життя. Через неправильно спроектовану вентиляцію виникають грибки, що призводять до важких захворювань.

  Житель будинку: "Вот в каком состоянии стены и потолки. Вот эта квартира выселена. А вот в этой квартире мы живём. Пожалуйста, заходите".

  Зіпсовані грибком стіни, сперте повітря та підвищена вологість отруюють життя пенсіонерки Ніни Аніщенко. У цій однокімнатній квартирі вона мешкає з сином, його дружиною та донькою. Усі часто хворіють застудними захворюваннями.

  Через вологі стіни не витримує електромережа і техніка перегорає. У ванній відшаровується плитка. Взимку згнилі вікна пропускають холодне повітря. У середині двотисячних Деснянська рай-адміністрація пообіцяла мешканців переселити. Житло надали лише половині родин.

  Оксана Станеско, мешканка аварійного будинку: "Моя квартира вот - 125. Сусідів у вас нема?

  Ніна Аніщенко, мешканка аварійного будинку: "Осталось отселить по нашему дому 60 квартир. Уже деньги были выделены программой в 2004 году. Квартиры выделялись, но не все квартиры до нас дошли".

  Шість років тому для розселення мешканців аварійного будинку столична влада додатково виділила дванадцять квартир. Новосілля справила лише одна сім`я. 

  Любов Тараненко, в. о. начальника розподілу житла Головного управління житлового забезпечення Києва: "Допустім, чотирикімнатну квартиру там не було кому давати на Шолом-Алейхема. Це нонсенс".

  Тетяна Романюк, начальник відділу обліку та розподілу житлової площі Деснянської РДА: "Ні в розподілі житла, ні у витрачених коштах ні в закупівлях квартир, ні в чому не виявлені порушення. Відмовлено в кримінальних справах".

  Така версія прозвучала на засіданні тимчасової слідчої комісії Парламенту. Хоча в цьому документі написано: багато-кімнатні квартири мають віддати мешканцям однокімнатних.

  Нині чиновники обіцяють мешканцям будинку капітальний ремонт. Про переселення не йдеться. Мовляв, помешкання для життя придатні. Чому ж тоді відселили решту родин? Голова парламентської комісії вважає: цим питанням має перейнятися прокуратура, але вона - засідання проігнорувала.
   
  Кирило Куликов, голова тимчасової слідчої комісії ВРУ: "Мені не зрозуміло таке зневажливе відношення прокуратури міста".

  Депутат очікує, що в ситуацію втрутиться генеральний прокурор. Відтак, його підлеглі прийдуть на наступне засідання слідчої комісії. Відбудеться воно за тиждень.

  Людмила Голоднік та Олексій Тищенко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Міжнародний день корінних народів відзначили у країнах Центральної Америки
  Наступний матеріал
  Вітчизняні олімпійці повернулися до України з нагородами [відео]
  Теги: