Від Нового року українцям виписуватимуть нові рецепти

  Від Нового року українцям виписуватимуть нові рецепти. У них лікар зазначатиме лише діючу речовину, а не назву препарату. Відтак, пацієнт матиме змогу самостійно обрати ліки в залежності від свого бюджету. Виявляється, що іноді варіантів препаратів може бути кілька десятків. З асортиментом буде зобов’язаний ознайомити провізор. Медики ж тепер кажуть, що разом із ціною також відрізнятиметься й якість, але, принаймні, пацієнт матиме право вибору.

   

  Через міжхребцеву грижу киянин Віктор Петруньок півмісяця провів у лікарні. Нині прийшов на огляд до невролога. Лікар прописала конкретні ліки. Та від Нового року це буде заборонено. Рецепт міститиме лише назву діючої речовини. А вона може входити до складу кількох десятків препаратів.

  Маріанна Бичковська, невролог: «Пациент будет немножечко растерян, когда в аптеке ему предложат этот набор препаратов».

  Віктору Петруньку новація не до вподоби. Провізорам каже, не надто довіряє.

  Віктор Петруньок: «В аптеці там дівчинка молоденька стоїть. Вона там рік-два працює. Вона що знає більше? Лікар прописав, мабуть краще знає».

  Препарати які мають одну діючу речовину, відрізняються по ціні. Здебільшого залежить це від країни-виробника.

  Мар’яна Ткач, покупець: «Людина може взяти собі любий препарат, навіть вітчизняного з тим самим складом, але за меншу ціну».

  Людмила Рябова, покупець: «Знову буде самолікування. Це мав би лікар визначати, що краще, а не сама людина».

  Розповідати про відмінності препаратів - завдання провізорів. Ті занепокоєні: забракне часу.

  Ольга Горохов’янка, завідувач аптеки: «На даний момент ми витрачаємо на одного клієнта 3-5 хвилин. Після Нового року цей час, мабуть, буде подвоєний. Це ризик, тому що ми не маємо достатньої кількості часу, щоби приділити для кожного клієнта».

  Зміною правил виписки рецептів лікарів позбавлять нелегального прибутку. Принаймні у цьому переконаний

  Ініціатор новації, голова Держпідприємництва Михайло Бродський. Він стверджує: медики потайки співпрацюють із представниками фармкомпаній.

  Михайло Бродський, голова держслужби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва: «Йшли до лікарів і їх спонукали до того, щоби ті виписували ліки, за які отримували маркетингові гроші».

  Законом це заборонено, апелює директор консультативно-діагностичного центру Дніпровського району - Ірина Седченко. Додаткові перестороги вважає зайвими.

  Ірина Седченко, директор консультативно-діагностичного центру Дніпровського району м. Києва: «Представники фармацевтичних компаній не мають права приходи та рекламувати свої препарати у лікувальному закладі».

  Вже понад рік в Україні діє пілотний проект для гіпертоників. Хворим із підвищеним тиском заборонено виписувати конкретні ліки. Потерпають від цього лише пацієнти, з власного досвіду зауважують лікарі. 

  Вікторія Ктітарєва, завідувач антигіпертензивного центру Дніпровського району м. Києва: «Проблема може бути в пацієнта. Є препарати якісні, є менш якісні. А у нас на Україні, той же самий «бісопролол» - це міжнародна непатентована назва - має десь приблизно 80-90 препаратів».

  Обрати найбільш дієвий самотужки - пенсіонерові Віктору Бикову не під силу. П’ять років тому він переніс інфаркт. Тож нині чоловікові не до експериментів.  

  Віктор Биков: «Аналог я обычно не покупаю, потому что не всегда он может быть безопасный для моего здоровья. Я стараюсь посоветоваться с врачом». 

  За такі консультації лікар може ще й постраждати. Утім без скарги пацієнта санкцій не буде. Та й як карати ескулапів, у профільному міністерстві ще не визначилися.

  Людмила Голоднік та Марічка Кужик, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Соцопитування: Більшість українців за вступ до ЄС
  Наступний матеріал
  Сміттєва епопея розгорнулась у Новомосковську на Дніпропетровщині [відео]
  Теги:
  Loading...