Верховний Суд України відкриті джерела

Верховний Суд розставив крапки над "і": встановлювати лічильники мають облгази

Відмова облгазу встановити індивідуальні лічильники для населення суперечить законодавству

Верховний Суд постановив, що встановлювати індивідуальні лічильники газу для населення мають оператори газорозподільних мереж, в тарифи яких на оплату спожитого газу закладені відповідні витрати.

Таке рішення ухвалила Велика палата Суду, розглядаючи позов українців проти "Криворіжгазу", повідомляє прес-служба установи.

Як стало відомо, у квітні торік позивачі звернулися до суду, вимагаючи визнати за ними право на встановлення лічильників газу за рахунок оператора ГРС. Крім того, на думку позивачів, "Криворіжгаз" зобов'язаний до 1 січня 2018 року за свій рахунок встановити в їхніх квартирах лічильники газу.

У суді позивачі вимагали визнати протизаконною пропозицію облгазу щодо встановлення загального вузла обліку та зняття показань з нього шляхом підписання відповідного договору.

Верховний Суд, заслухавши сторони, постановив: відмова облгазу встановити індивідуальні лічильники для населення суперечить вимогам законодавства, порушує їхні права як споживачів.

"Саме на суб'єкт господарювання – газорозподільну організацію покладено обов'язок встановлення лічильників газу для населення, і тільки він повинен вживати заходів щодо притягнення інших джерел фінансування цих робіт, покладання такого обов'язку на споживачів неправомірно", – наголошують у ВС.

Нагадаємо, 16 січня Президент Петро Порошенко підписав закон щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу, який був прийнятий Верховною Радою України 21 грудня 2017 року.

Попередній матеріал
Церемонія відправлення бійців 95-ї десантно-штурмової бригади на схід – відео
Наступний матеріал
Хто, з якими умовами та пільгами: в Генштабі ЗСУ розповіли про масові збори резервістів
Loading...