Велика помста за EX.UA [відео]

  Кіберпомста. Інтернет-користувачі помстилися за ЕХ і "поклали" державні сайти. Першим атакували сайт МВС. Далі - Перезидента і навіть СБУ. З самого ранку зайти на веб-сторінки цих установ проблематично. Деякі не працюють і досі. Держслужба спецвз`язку нині шукає хакерів, які атакують веб-сторінки влади. Утім, вони і не ховаються. Заклик атакувати сайти був розповсюджений у соцмережах. Додавалася і докладна інструкція. Держслужба погрожує притягнути винних до кримінальної відповідальності.

  Інтернет-користувачі помстилися за ЕХ.UA. Ви нам закрили файлообмінник - ми вам державні сайти прикриємо. У соцмережах поширили заклики атакувати сайти органів влади. Навіть інструкціями, як це робити - поділилися. Державні веб-сторінки натиску користувачів не витримали. Першим припинив роботу сайт МВС. Слідом - інтернет-сторінки Президента, СБУ та Антимонопольного комітету. Деякі з них  вже працюють, але з перебоями. Деякі й досі лежать - так комп`ютерним сленгом називають сторінки, які не відкриваються. Поклали навіть сайт Партії регіонів.

  Регіонали цілу ніч не спали. Рятували власний сайт і писали в СБУ та Генпрокуратуру. Просили розслідувати. Винних покарати.

  Винних тепер шукає Державна служба спецзв`язку.

  Це Тетяна Монтян про лист, якій отримала від Держслужби спецзв`язку. Раніше вона скопіювала до себе на інтернерт-сторінку інструкцію "Як завалити сайт Президента". Держслужба відразу надіслала їй листа щастя. Попросила припинити провокацію. Тетяна уваги на листа не звертає. Каже, нехай держава краще захищає свої сайти.

  Виправимося, сказали в Кабміні. Для них атака на сайти - урок. Узялися оновлювати системи захисту.

  Допоки Кабмін сайти лагодить, Держслужба спецзв`язку вираховує, хто саме  атакував владні сторінки. IP-адреси хакерів уже передають правоохоронцям.

  "Дані дії Інтернет-користувачів мають ознаки правопорушень, відповідальність за які передбачена статтею 361 кримінального кодексу України (насанкціоноване втручання в роботу компьютерів, автоматизованих систем, компьютерних мереж чи електрозв`язку)".

  Заява прес-служби Держспецзв`язку

  Тим часом хакери, що сайти штурмували - самі вийшли на зв`язок. Одному з інтернет-видань анонімно повідомили - дійсно мстять за EX.UA. А нині начебто ще й чекають на підмогу від американських хакерів. Не чіпати обіцяють лише сайт Верховної Ради та Нацбанк.

  Анна Мірошниченко, Ірина Герасимова, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  У Києві стартує виставка популярних митців Гарі Х`юма та Джеффа Волла
  Наступний матеріал
  127-й День народження відзначила мешканка Куби
  Теги: