У Києві стартує виставка популярних митців Гарі Х`юма та Джеффа Волла

  Перша в Східній Європі виставка двох популярних сучасних митців - художника Гарі Х`юма та фотографа Джеффа Волла - відкрилася у Києві. У столичному ПінчукАртЦентрі одні з найдорожчих митців представили свої відомі і зовсім нові роботи.

  Його фотографії - це історії людей, об`єктів, розповіді про цікаві ситуації. Роботи канадця Джеффа Волла варто уважно розглядати, щоби помітити деталі: нафарбовані нігті у хлопця з татуюваннями, або дітей, які удають із себе заручників під час дитячої гри у війну. Свої знімки автор робить як спонтанно, так і постановочно.  

  Джефф Волл, фотограф: "Це одна з моїх найяскравіших робіт. На ній зображено виступ рок-гурту. На нього прийшло дуже мало людей. А якщо ти музикант - ти очікуєш натовпу слухачів, визнання. А тут все інкше. Я хотів показати складність ситуації, коли ти не хочеш, але мусиш виходити на сцену".  

  Про людські та глобальні проблеми - тероризм, диктатуру, війни - розповідає і Гарі Х`юм. Художник привіз до України серію робіт "Тривога і кінь". Створена вона у специфічній техніці: поєднання глянцевої фарби та алюмінієвих листів. Не знаючи назв картин, спочатку навіть не помітиш, що є серед них присвячені й американському президенту Бараку Обамі, і німецькому канцлеру Ангелі Меркель. 

  Гарі Х`юм, художник: "Серія називається "Тривога і кінь", бо на цих картинах зображені лідери, армії. Але їм усім потрібен кінь. Ось він - з великими ніздрями. Це алегорії, моє власне сприйняття історичних моментів".

  Журналіст:
  "Може б вам варто написати картину про українських лідерів?"

  Гарі Х`юм, художник: "Це дуже складно, я їх майже не знаю, і тим паче - одна з них у в`язниці".

  А от сусід Х`юма по мистецькому майданчику вже приклав руку до українських реалій.

  Джефф Волл, фотограф: "Я сьогодні сфотографував - щоправда, на мобільний телефон - пам`ятник Леніну. Це було спонтанно, не знаю, чим він мене зацікавив. Ви будете першими, хто це побачить".

  Екхард Шнайдер, генеральний директор PinchukArtCentre: "Приїзд цих двох митців до України - це гарна нагода побачити справжнє концептуальне мистецтво. Перед нами цікава подорож, під час якої фотограф демонструє "заморожені моменти" у захопливих деталях, а художник створює новий простір, надаючи йому незвичних барв і форм". 

  Оцінити роботи канадського та англійського майстрів глядачі зможуть вже в суботу, на офіційному відкритті виставки.

  Дар`я Безродна, Іван Наконечний, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Харківський бабак Тимко передбачав погоду і результати Євро-2012 [відео]
  Наступний матеріал
  Велика помста за EX.UA [відео]
  Теги: