5.ua

Величезна черга вантажівок із понеділка стоїть на кордоні України з Росією [відео]

   

  Юлія Божко, «5 канал»: «У цій черзі до пропускного пункту Новоазовськ-Весело-Вознесенка до сотні фур. Пункт призначення вантажів Грузія, Вірменія, Казахстан. Проте водії тепер сумніваються, що зможуть туди дістатися вчасно».

  Черга з транзитних фур розтягнулася на два кілометри. Стоять у кілька рядів - як до, так і на самій нейтральній зоні пропускного пункту. Все через нові правила перетину кордону, за якими скасували книжки міжнародних дорожніх перевезень. Тепер замість них водії мають платити мито безпосередньо на кордоні. Про нові правила, запевняють, їх ніхто не попереджав

  Олексій Голованьов, далекобійник: «Очередь движется. Те, кто проезжает на Грузию, на Армению - расстояние не большое - до 50 тысяч доллар груз, они оплачивают  где- то 15 тысяч рублей и проезжают. А у кого большая стоимость груза и расстояние больше те все стоят, потому что ни у кого столько денег нет с собой. Вы представляете, он везет груз за 4 тысячи долларов до Москвы, а ему надо 90 тысяч заплатить транзит».

  Євген Луньов, далекобійник: «Некоторые границы там свободный проезд. Не все границы сразу решение приняли. На каких-то границах такого нет. Видите, как- то неорганизованно у них это получилось. Если б можно было развернуться, тут бы полколейки развернулось и уехало на другую границу, просто по документам они этого не могут сделать».

  Натомість у Федеральній митній службі кажуть - про зміни попереджали й обіцяють найближчим часом відновити пропускну спроможність на кордоні.  

  Цитата з сайту Федеральної митної служби: «Ситуація ускладнилась тим, що на момент введення нових вимог багато закордонних перевізників вже перебували в дорозі, і приїхавши у пункт пропуску, виявилися не готовими до нового оформлення транзиту. Саме ці перші автомобілі й утворили затор».

  Водії ж ночують у машинах прямо посеред степу. У більшості з них закінчується їжа. Власники придорожніх магазинів не розгубилися - миттєво підняли ціни вдвічі.

  Віктор Скотаренко, далекобійник: «У меня из дому жена все наготовила: борщи там, все такое. Неделю я протянуть могу. Это я по себе говорю».

  Анатолій Кисіль, далекобійник: «Очень тяжело, очень дорого здесь. По дороге еще более или менее. На границах очень дорого, а приходится, потому что у кого-то где-то газ закончился, не может себе приготовить, всякие проблемы».

  Продавець: «Хлеб у нас стоит 9 гривен. А вода есть и 11 и 15 не в три раза, а в два, потому что у нас кафе, а не магазин».

  У Східній митниці Міндоходів натомість кажуть - пункт працює в штатному режимі. А простої виникли з вини російської сторони.

  Володимир Денисов, заступник начальника Східної митниці: «Службы Российской федерации стали применять дополнительные меры гарантирования доставки грузив. В связи с этим автомобильные пункты пропуска, которые размещены в зоне деяьтельность Восточной таможни работают в усиленном режиме». 

  Митний термінал Новоазовськ-Весело-Вознесенка забезпечує один із найважливіших напрямків від південної частини України міжнародною автомагістраллю. Звідси вантажі прямують у Ставропольський край Росії, Казахстан, Грузію, Вірменію. Пропускна спроможність пункту розрахована на півтори тисячі автомобілів на добу.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко. Новоазовськ, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Роботи молодих митців нині заполонили галерею ПінчукАртЦентр
  Наступний матеріал
  Під вигуки "Ганьба!" Вілкул представив львів'янам Сало [відео]
  Теги: