Вбивство дитини на Одещині: роми вимагають створення незалежного інституту для захисту прав нацменшини

  Раніше роми поскаржилися на дискримінацію через вимоги виселити їх з села Лощинівка

  Роми прагнуть домогтися від Президента Петра Порошенка запровадження посади уповноваженого Президента з ромської національної меншини. Про це йдеться у відповідній заяві, оприлюдненій головою Коаліції ромських організацій "Стратегія 2020" Володимиром Кондуром, передає "Укрінформ".

  "Українська влада має розглянути питання про створення спеціального незалежного інституту, який буде мати достатню компетенції і ресурси, аби діяти як незалежний механізм захисту прав нацменшин. Ми маємо прохання до Президента розглянути питання створення інституту  заступника з питань ромської меншини в межах офісу з питань Уповноваженого Верховної Ради з прав людини або посаду Уповноваженого Президента України по ромській нацменшині. Це питання є одним з головних на сьогодні", – наголосив Кондур.

  Крім того, він звернувся від імені ромської спільноти до Президента, прем'єра та парламенту з вимогою гарантувати виконання міжнародних правових зобов'язань, які взяла на себе Україна у сфері інтеграції ромів до українського суспільства.

  Причиною відповідних заяв стало рішення про виселення десяти ромських родин із села Лощинівка Ізмаїльського району після резонансного злочину – вбивства 8-річної дівчинки. Підозрюваним у вбивстві дитини назвали саме місцевого 21-річного цигана.

  Як повідомляв 5.ua, резонансне вбивство спричинило народні протести у селі Лощинівка, що на Одещині. Ще 29 серпня, усі роми, що мешкали в селі, о 9 ранку мали залишити свої оселі та виїхати із населеного пункту. Правоохоронці гарантували для ромів "зелений коридор". Втім, роми відмовились виселитися із села.

  Вже 29 серпня роми поскаржилися на дискримінацію через вимоги виселити їх з населеного пункту.

  Попередній матеріал
  Стали відомі подробиці зустрічі Путіна й Обами на саміті G20
  Наступний матеріал
  Встановлено новий національний рекорд України зі стрибків з жердиною

  Вбивство дівчинки на Одещині: Лощинівку патрулюють поліція та ЦК "Азов"

  Через вбивство дитини ромів завтра виселять із села Лощинівка на Одещині

  Убивство дівчинки на Одещині: роми звернулись до омбудсмена та МВС через "дискримінацію"

  Трагедія на Одещині: сьогодні відбувся похорон 8-річної дівчинки