Коронавірус, медик
Коронавірус, медик 5 канал

Вакцинованим МОЗ дозволило не ізолюватися після контакту з COVID-хворими

  Читайте по-русски
  Крім того, в Україні затвердили нові стандарти медичної допомоги пацієнтам із коронавірусною хворобою

  МОЗ оновило стандарти медичної допомоги пацієнтам із COVID-19 і серед іншого дозволило контактним вакцинованим особам не самоізолюватися. Своїм наказом від 8 вересня зміни затвердив міністр Віктор Ляшко.

  Так, моніторинг та спостереження за контактними особами в Україні встановлюється на період 14 днів від останнього контакту із підтвердженим або ймовірним випадком, незалежно від того, чи була контактна особа вакцинована проти COVID-19 чи ні.

  Однак повністю вакцинованим громадянам або тим, хто перехворів, більше не треба самоізолюватися, якщо в них немає симптомів.

  "Контактні особи, які отримали повний курс вакцинації, а також ті, хто перехворів на COVID-19 протягом останніх 6 місяців (з документальним підтвердженням), за відсутності симптомів не мають самоізолюватися", – наголошують у МОЗ.

  Якщо ж симптоми COVID-19 з'являються, особа має пройти обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (а в разі неможливості – методом ПЛР) та самоізолюватися до отримання результату обстеження. Якщо він позитивний, щодо особи вживаються всі заходи як до такої, яка має COVID-19.

  При цьому контактні особи, незалежно від того є в них симптоми чи немає, мають пройти тестування на 5-7 день після контакту та перебувати на самоізоляції. Припинити самоізоляцію можна при отриманні негативного результату тесту.

  Що ще оновили в стандартах меддопомоги пацієнтам із COVID-19

  Окрім того, МОЗ збільшило перелік осіб, які мають робити попереднє скринінгове тестування на антиген до SARS-CoV-2. До списку потрапили:

  • медичні та фармацевтичні працівники (зокрема, ті, які надають медичну допомогу та/або доглядають за пацієнтами, хворими на COVID-19; працівники лабораторій, які працюють зі зразками з дихальних шляхів, отриманими від пацієнтів, хворих на COVID-19; працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіла, зокрема, у взятті зразків та інші медичні й фармацевтичні працівники);
  • пацієнти, які потребують планової госпіталізації та не мають ознак тяжкого гострого респіраторного синдрому та/або інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ);
  • соціальні працівники;
  • працівники Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України; працівниками Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;
  • призовники, військовослужбовці;
  • працівники закладів закритого типу;
  • працівники Національної поліції України, Служби безпеки президента України, Управління державної охорони та інші особи, які контактують із президентом України;
  • ті, хто перетинає контрольні пункт в'їзду-виїзду;
  • ті, хто має бути протестований під час розслідування спалаху захворюваності.

  Як зазначають у МОЗ, якщо немає можливості провести експрес-тестування з використанням швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2, медичних і фармацевтичних працівників тестуватимуть із використанням методу ПЛР.

  Також за новими стандартами, лікар, який надає медичну допомогу в амбулаторних умовах, має інформувати центр контролю та профілактики захворювань МОЗ за адміністративно-територіальною належністю про результат лікування та/або припинення самоізоляції осіб, які підлягали визначенню підтвердженого випадку COVID-19, не пізніше ніж через 1 день від дати, коли він стане відомим. Раніше лікарі мали на це три дні.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні за добу виявили 3663 нові випадки COVID-19. Зокрема, захворіли 342 дитини та 63 медпрацівники. 

  Нагадаємо, Кабмін продовжив адаптивний карантин та режим надзвичайної ситуації до 1 жовтня 2021 року. У МОЗ прокоментували можливість запровадження локдауну в Україні.

  Попередній матеріал
  Польща відкрила кордони для вакцинованих українців – Кулеба
  Наступний матеріал
  Кулеба: Затримання кримських татар – це помста Росії за успішне проведення "Кримської платформи"
  Loading...

  Захворюваність різко стрибнула: за добу в Україні виявили понад 3600 інфікованих COVID-19

  Головний санітарний лікар розповів про переваги для вакцинованих у разі посилення карантину

  "Україна може перейти до "жовтої" зони карантину вже з 13 вересня" – Ляшко

  Ситуація з коронавірусом погіршується і невдовзі українців чекає локдаун – головний санлікар

  Традиційний спад після вихідних: в Україні зафіксували менше ніж 1000 інфікованих на COVID-19 за добу

  Експерти назвали причини, чому ефективність COVID-вакцин знижується