YouTube / UNHCRUkraine

Вакарчук прокоментував свої "президентські амбіції": "Україні потрібні десять ключових реформ"

Лідер культового гурту каже: осторонь подій у країні не стоятиме, однак і у президентське крісло сідати не планує

Лідер українського рок-гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук прокоментував інформацію, яка шириться мережею, щодо його президентських амбіцій. Музикант запевнив: керувати країною не збирається. Водночас, нині він і справді вивчає державотворення, економіку та право у Стенфордському університеті. 

Вакарчук каже: прагне зрозуміти, яких реформ вимагати від українських політиків. Про це йдеться у відеозверненні, яке виконавець розмістив у мікроблозі Twitter.

Так, Вакарчук перелічив десять ключових кроків, які політики мають зробити для держави.

"Влада як така мене не цікавить. Я ніколи не співпрацював з жодним політтехнологом і не обговорював з ним жодних, навіть гіпотетичних планів... Ніколи не замовляв жодних соцдосліджень чи кампаній на тему своїх президентських чи інших політичних рейтингів. До публікацій таких рейтингів я ставлюся стримано, ще більш стримано – до їх обговорень, бо в країні зараз точно є більш важливі речі", – зазначив Вакарчук.

Водночас, він підкреслив: "Після Революції Гідності я сказав собі, що більше за жодних обставин не стоятиму осторонь процесів, які відбуваються в країні". 

Лідер гурту "ОЕ" пояснив, що в основі будь-якої держави є три "колони": верховенство права, державний апарат і демократія. В Україні ж нині є лише остання, і та неякісна, зауважив Вакарчук. Тому він вважає, що треба братися за зведення перших двох "колон" з нуля й зміцнювати третю.

"Основна робота в цьому лягає на плечі владних і опозиційних політиків. Для цього їм необхідно перше – створити незалежний Антикорупційний суд... Державні крадії, особливо високого рангу, мають бути неминуче покарані. Друге – змінити виборче законодавство. Запровадити не лише відкриті виборчі списки, а й унеможливити залежність виборчих комісій від впливу політпартій. Новий склад ЦВК  має бути сформовано з професійних експертів", – зауважив музикант.

Крім того, серед необхідних для України реформ – реформа держслужби і Служби безпеки. П'ятою у списку реформ, на думку Вакарчука, є старт дієвої приватизації. Шостою – припинення політичного лобізму. Наступна позиція – зміна правил поведінки політиків.

"Восьме – прищепити принцип відповідальності. Політикам варто навчитися виконувати власні обіцянки, а коли це неможливо, пояснювати, чому так сталося. Дев'яте – запровадити культуру прозорої комунікації. Кожен крок політика повинен мати чітке і головне – правдиве пояснення", – переконаний лідер "Океану Ельзи".

І нарешті останнім пунктом він називає таке: "Десяте – публічно окреслити межі дозволеного. Ніхто за жодних обставин не має їх порушувати, а перелік їх має бути сформований і оприлюднений".

Таким чином, чиновник, що все життя працює на держслужбі, просто "не може вести життя мільйонера, а деколи навіть і мільярдера.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Святослав Вакарчук читатиме лекції у Стенфордському університеті.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/
'Бумбокс'
/

Попередній матеріал
Засідання райсуду Києва у справі про держзраду Януковича – трансляція
Наступний матеріал
Холодницький розповів про три меседжі Держдепу, що їх привіз із США