В Україні вшановують пам`ять жертв Голодомору (РЕПОРТАЖ)

  Від самого ранку скорботні заходи відбуваються в столиці і по всій Україні. Зранку у Софії Київській відслужили панахиду за жертвами Голодомору. У ній взяла участь родина Президента, прем`єр Юлія Тимошенко, секретар Радбезу Раїса Богатирьова, урядовці, народні депутати та громадські діячі. Молитву читали представники усіх релігійних конфесій.
  Надвечір традиційно запалили свічки на Михайлівській площі. Попри негоду, віддати шану жертвам радянського терору зібралися сотні людей. У цей же час запалювали свічки і у парку Слави - до 75-тої річниці Голодомору там звели меморіал "Свічка пам`яті".

  ***

  Запаленою  свічкою - вшановують безневинно загиблих. Головний вогонь - біля нового меморіального знаку "Свічка пам`яті". Горщики з вогнем та колосся пшениці - символи скорботи. Так стартує Всеукраїнська акція - "Запали свічку!".

  Потому  - загальнонаціональна хвилина мовчання.

  Жертв голоду вшанувують - упродовж усього дня. Зранку - за участі представників усіх релігійних організацій у Софії Київській відслужили панахиду.

  Віддати данину пам`яті у Київ з`їхалися світові лідери. 4 президенти та 44 делегації з різних країн світу. В оперному театрі, під час форуму із назвою "Народ мій завжди буде!" вони засуджують тоталітарні режими.
  Українською мовою беруть слово - президенти Грузії - Михайло Саакашвілі та Латвії - Валдіс Затлерс. Говорять про трагедію - литовський Президент - Валдас Адамкус і польський - Лех Качинський. 

  Увечері - на Михайлівській площі - біля пам`ятного знаку Голодомору всі небайдужі запалюють свічки. Акція - Всеукраїнська: кожен може вшанувати мільйони безневинних жертв - запаливши таку свічку пам`яті просто неба чи у своїй оселі.

  Ольга Сніцарчук, Ганна Мірошниченко, Наталія Жижко, 5 канал

  ***

  Ті світові лідери, які не приїхали до України, висловили солідарність з українцями у своїх зверненнях та телеграмах. Зокрема чинний та ноовобраний президенти США Джордж Буш та Барак Обама, лідери Австрії, Аргентини, Великої Британії, Ірландії, Іспанії, Лівану, Парагваю, Фінляндії, Чехії, та Швейцарії.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (12Мб)


  Попередній матеріал
  Репортаж про перший меморіал жертвам Голодомору (ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Роберт Гіббс стане речником Барака Обами
  Теги:
  Loading...