Богатирьова
Богатирьова фото censor.net.ua

В Українському бюро Інтерполу прокоментували відмову розшукувати Богатирьову

Україна може в інший спосіб розшукувати й екстрадувати колишню чиновницю

"Те, що Інтерпол вирішив не втручатися у справу екс-віце-прем'єр-міністра та екс-міністра охорони здоров'я часів Януковича Раїси Богатирьової, не ставить під сумнів звинувачення проти неї",  - на цьому наголосив перший заступник начальника робочого апарату Укрбюро Інтерполу підполковник поліції Євген Паніотов, коментуючи "Укрінформу" повідомлення про відмову Інтерполу у розшуку Богатирьової.

"Інтерпол не втручається в питання політичного, військового, релігійного, расового характеру. Там проаналізували цю справу, вбачають стосовно конкретної особи політичний контекст, тому на основі цього висновку – згідно зі своїм статутом – Інтерпол не може втручатися у цю справу", – зазначив він.

Разом з тим, за словами Паніотова, це не є перепоною для використання Україною інших можливостей чи механізмів. "Тобто Інтерпол не ставить під сумнів правопорушення, не ставить якихось обмежень для розшуку цієї особи. І Україна має використовувати інші методи взаємодії, співробітництва з правоохоронцями інших держав для розшуку цієї особи", – сказав Паніотов.

Він підтвердив, що "комісія дійсно засідала і дійшла рішення інформацію про розшук конкретної особи з бази даних вилучити і заборонити правоохоронним органам використовувати канал Інтерполу для обміну інформацією стосовно неї".

І ще раз повторив: те, що Інтерпол вирішив не втручатися у справу Богатирьової, не означає, що Україна не може в інший спосіб її розшукувати і екстрадувати. Просто його інформаційний канал не може бути використаний у цій справі.

"Рішення Інтерполу про те, що він не братиме участь в розшуку якоїсь особи, не означає, що він ставить під сумнів звинувачення стосовно конкретної особи. Він просто не втручається", – зазначив Паніотов.
Він пояснив, що "Інтерпол – це механізм обміну поліцейською інформацією, один із багатьох інструментів міжнародного співробітництва".

"Інтерпол має правило, що не може обмінюватися інформацією, якщо, на його погляд, справа має політичний контекст. Проте злочинців розшукують правоохоронні органи кожної країни", – додав представник Укрбюро Інтерполу.

Зауважимо, раніше сьогодні адвокат Богатирьової Дмитро Бєляєв повідомив, що Інтерпол у серпні 2015 року за його зверненням ухвалив рішення щодо припинення публікації інформації про розшук Богатирьової ("публікація червоного повідомлення").

Як повідомляв 5.ua, 21 жовтня 2014 року Богатирьову оголосили в розшук по Україні за підозрою у розкраданні бюджетних коштів на суму 6,5 млн грн у 2012 році під час закупівель імунобіологічних препаратів, лікарських засобів та медичного обладнання. За інформацією прокуратури, Богатирьова діяла "за попередньою змовою з групою осіб".

Попередній матеріал
Петренко про стару систему РАДСів: Ганебно, коли життя людини починається з 300 грн хабара
Наступний матеріал
Парубій: Нову редакцію законопроекту про спецконфіскацію буде внесено до ВР сьогодні-завтра

Євросоюз виключив Богатирьову зі списку санкційних осіб

Генпрокуратура викликає на допит Богатирьову та Ігнатова

Суд заочно заарештував Раїсу Богатирьову

Інтерпол оголосив у розшук Януковича, Азарова, Богатирьову та низку інших високопосадовців - Аваков

Азаров та Богатирьова до цих пір можуть користуватись державними дачами

5 канал - трансляція наживо