У Національній поліції створили новий підрозділ - Департамент із захисту прав людини. Про це повідомляє "5 канал".
Як зазначається, уже в суботу 22 поліцейських омбудсмени відбудуть до регіонів, щоб стежити, як правоохоронці дотримуються прав людей. До підрозділу увійшли колишні патрульні Києва, які пройшли конкурсний відбір та інтенсивні спеціалізовані курси.
За словами чільниці Нацполіції Хатії Деканоідзе, головна місія - вчити правоохоронців та колишніх міліціонерів новим стандартам - вміти слухати та чути громадян, а також ефективно боротися з порушеннями прав людини, зокрема, інспектувати роботу райвідділів.
Відтепер кожен, хто вважає, що під час затримання, допиту чи будь-яких інших процесуальних дій правоохоронці порушили його права, повинен звертатися за допомогою до поліцейських омбудсменів.
"Найголовніше, вони – люди, які добре пам'ятають та розуміють проблеми, які існують у системі. Я дуже сподіваюся, що вони – ті, хто реально буде піднімати усі проблеми, які існують на місцях, а проблем там дуже багато", - каже голова Національної поліції.
"Найбільша кількість порушень відбувається у перші години затримання через введення нового стандарту на обов'язкову правову вторинну допомогу. Часто, як я бачу, не сповіщаються адковати, які надають вторинну правову допомогу. Почнемо з цього", - зазначає поліцейський омбудсмен Маріуполя Олександр Сосновський.
Натомість, як зазначила Хатія Деканоідзе, найбільшою проблемою залишається фінансування та забезпечення поліції. За її словами, Нацполіція планує забезпечити кожного омбудсмена житлом у регіонах, а зарплата коливатиметься від 10 до 12 тисяч гривень.
Наразі у столиці вже працюють 20 копів, які захищають права громадян.
Нагадаємо, раніше Луценко назвав роботу поліції неефективною та заявив про сумнівну статистику МВС щодо злочинності.