youtube.com

В Україні з’явилося перше радіо з виключно українським мовленням

  Нове радіо – це спроба неквотної українізації

  У Києві презентували нову радіостанцію – Radio1.ua з виключно українським мовленням і прозорою редакційною політикою. Про це повідомляє "Укрінформ".  

  "Говорити сьогодні, що ми хочемо зробити україномовний продукт, – цього не достатньо. Ми хочемо зробити україномовний актуальний, креативний продукт, наповнений тим, що сьогодні може викликати резонанс. Будь-які спроби заробити на українській музиці не були успішні, і часто мої колеги переходили на інший контент, тому що вони там просто більше грошей отримували", – сказала співачка і композитор, переможниця пісенного конкурсу "Євробачення-2004" Руслана Лижичко.

  У свою чергу її чоловік і продюсер Олександр Ксенофонтов зазначив, що нове радіо – це спроба неквотної українізації.

  "Програми, інформаційне наповнення – все це буде україноцентричне. Там не буде агресії, ми не будемо цього нав'язувати. Це не квоти, це – наша відповідь квотам. Квоти – це заборона, обмеження, те, що викликає спротив. Те, що ми робимо, не має викликати спротиву, тому що це лагідна, дуже конструктивна українізація", – зазначив він.

  Один із організаторів проекту, засновник та ідеолог радіо "Львівська Хвиля" Юрій Зелик пояснив, що засновники ставлять перед собою досить амбітне завдання – зробити Radio1.ua популярним на всю Україну.

  "Національні ФМ-мережі, які працюють в Україні, як правило, стикаються з проблемою популярності з Заходу на Схід і зі Сходу на Захід за невеликим винятком. ... Це пов'язано з тим, що пріоритети слухачів у Франківську і Львові відрізняються, можливо, незначно, то в Харкові, Полтаві і у Львові вони різняться принципово. Одне із завдань, яке ми створюємо, – збалансувати інтереси і пріоритети в різних регіонах. Ми спробуємо зробити радіо, яке буде популярне у всіх регіонах України – від Одеси до Львова та Ужгорода включно. Завдання непросте, проте підходи для його вирішення існують", – заявив Зелик.

  Організатори також розповіли, де збираються прати кошти на проект: "Ми розраховуємо на широку інтернет-аудиторію за кордоном і відповідно плануємо її монетизувати. Ми розраховуємо на допомогу діаспори, донорів. Цей проект не суто бізнесовий. Він має важливу роль для України".

  Як повідомляв 5.ua, у червні 2016 року Рада прийняла законопроект щодо частки українських пісень у телерадіопередачах. 

  Попередній матеріал
  СБУ затримала жінку, що отримала від спецслужб РФ завдання поширювати російську пропаганду
  Наступний матеріал
  Гончаренко: Багато посадовців вважають, що нинішнє е-декларування – це "нульова" декларація

  Як пережити зачистку інфопростору: "найбільш кримське радіо у світі" святкує річницю в ефірі

  Голова Нацради: Я не слухаю радіо і взагалі не можу дивитись це телебачення

  Нацрада перевірить радіо "Шансон" через пісню про російський спецназ

  Герасим’юк: Якісна українська музика для радіостанцій існує у великому обсязі

  Представники ОБСЄ знайшли на Донбасі російські станції радіоперешкод

  5 канал - трансляція наживо