Тетяна Остащенко
Тетяна Остащенко mil.gov.ua

В Україні з'явилася перша жінка-бригадний генерал – що про неї відомо

  Читайте по-русски
  Тетяна Остащенко стала першою жінкою в українській армії на такій високій посаді

  У рядах Збройних сил України з'явилася перша жінка-бригадний генерал. Нове звання отримала командувач Медсил ЗСУ Тетяна Остащенко. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський, його розмістили на сайті ОП.

  "Присвоїти військове звання бригадного генерала медичної служби полковнику медичної служби Остащенко Тетяні Миколаївні", – йдеться в документі.

  Указ був підписаний в День Незалежності України, 24 серпня.

  В кінці липня 2021 року Остащенко очолила Командування Медичних сил ЗСУ України. Вона стала першою жінкою в українській армії на такій високій посаді.

  Довідка. Полковник медичної служби Тетяна Остащенко народилася у Львові в родині військового. З відзнакою закінчила фармацевтичний факультет Львівського державного медичного інституту, а потім – Українську військово-медичну академію.

  Проходила військову службу на посадах начальника аптеки військової частини, офіцера військово-медичного управління Західного оперативного командування, начальника відділу медичного постачання Центрального військово-медичного управління Збройних сил України, начальника відділу Військово-медичного департаменту Міноборони та Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу ЗС України, начальника управління медичного постачання Головного військово-медичного управління, Головного інспектора Головної інспекції МО.

  Вона також отримала оперативно-тактичний рівень військової освіти 2020 року і пройшла підготовку на низці курсів армій держав НАТО. В університеті Великої Британії закінчила курси реформування сектора оборони і безпеки та стратегічного лідерства для керівного складу.

  Як повідомляв 5.UA, 18 грудня 2020 року Верховна Рада призначила на посаду міністерки у справах ветеранів Юлію Лапутіну. Зауважимо, вона друга в історії України жінка, яка має звання генерала.

  Першою українкою, яка отримала звання генерал-майора медичної служби, стала начальник Військово-медичного управління СБУ Людмила Шугалей. Так, 12 жовтня 2018 року п'ятий президент України Петро Порошенко присвоїв звання генерал-майора Людмилі Шугалей, начальнику Військово-медичного управління СБУ.

  Попередній матеріал
  Загроза терактів поблизу аеропорту Кабула щодня дедалі вища – Генсек НАТО
  Наступний матеріал
  "Наші партнери сприйняли це дуже болісно": Єлісєєв про реакцію США щодо нападу на Порошенка
  Loading...

  "Мрія" над головою: Хрещатиком пройшов масштабний військовий парад до Дня Незалежності

  ЗСУ повинні готуватися до наступу для звільнення окупованих територій – Залужний

  Доба в ООС: ворог 7 разів обстрілював позиції ЗСУ, загинув український армієць

  "Роль солдата в тому, щоб за його спиною ніхто не відчував війни": ціна незалежності України – "Таємниці війни"

  Одружився три місяці тому: стало відоме ім’я вбитого снайпером 26-річного військового ЗСУ

  Радником головнокомандувача ЗСУ з політичних питань призначено генерала Назарова