Фото із відкритих джерел

В Україні зафіксований новий штам вірусу грипу

Вірус небезпечний тим, що може викликати великі епідемії й провокувати значні ускладнення, найчастіше – запалення легень. Особливо він загрозливий для малюків і людей старшого віку

У цьому році на території України з'явився новий штам вірусу грипу Н3N2. Про це в ефірі "5-го каналу" повідомив головний державний санітарний лікар Києва Олег Рубан.

"На теренах України циркулює переважно новий, зовсім новий для українців, ми ще не зустрічалися з даним збудником вірус грипу А (H3N2), тому ми на сьогоднішній день фіксуємо картину збільшення захворюваності. Циркулює також вірус грипу А (H1N1), а також можливо в Україні циркулює і грип "В", який зафіксовано вже у Сумах", – сказав лікар.

Вперше вірус грипу А (H3N2) з'явився в Гонконгу в 2014 році. Східний грип дуже небезпечний через відсутність до нього імунітету в українців. За інтенсивністю Н3N2 перевершує торішній каліфорнійський вірус Н1N1. Таким чином, кількість хворих на грип в Україні може бути більшою, в порівнянні з епідемією січня-лютого 2016. На відміну від Н1N1, який був найбільш небезпечним для дорослих молодих людей, вірус "Гонконг" в першу чергу вражає людей похилого віку, маленьких дітей і школярів.

Особливість вірусу грипу А (H3N2) в тому, що протікає він в середній або складній ступені тяжкості (температура тримається не нижче 39°С, присутні сильні головні болі, болі в суглобах і м’язах, в горлі, сльозотеча, світлобоязнь, кровотеча з носу).

Головна небезпека майбутнього грипу — ризик стрімкого розвитку важких ускладнень органів дихальної системи, зокрема, бронхіту і пневмонії.

Зазначимо, що перший у цьому сезоні летальний випадок від грипу зафіксували на Сумщині.

 

Попередній матеріал
Президент Федерації баскетболу України пропонує власним коштом побудувати тренувальну базу в Києві
Наступний матеріал
"Мрії справджуються": Британець змайстрував у власному гаражі копію винищувача Isaacs Spitfire
Теги:
Loading...
На Дніпропетровщині офіційно оголосили епідемію грипу

На Дніпропетровщині офіційно оголосили епідемію грипу

МОЗ: Кількість захворювань на грип та ГРВІ перевищила епідемпоріг у трьох областях

МОЗ: Кількість захворювань на грип та ГРВІ перевищила епідемпоріг у трьох областях

У Києві грип перевищив епідпоріг – КМДА

У Києві грип перевищив епідпоріг – КМДА

Грип у Сумах: Учні від понеділка не ходитимуть до школи

Грип у Сумах: Учні від понеділка не ходитимуть до школи