В Україні вшановують жертв депортації кримсько-татарського народу (РЕПОРТАЖ)

  Жертв примусової депортації кримсько-татарського народу - вшановують на півострові. За наказом Сталіна, 44 року з Криму примусово переселили усих тамтешніх татар. Їх звинуватили у співпраці з фашистами. Протягом двох років - під час депортації, від хвороб, голоду і тяжкої праці - загинули майже 100 тисяч людей - це половина усієї популяції.
  Трьома колонами кримські татари прийшли до центрального площі Сімферополя. І у день жалоби за жертвами депортації люди тримають у руках традиційні гасла: розв`язати земельні питання, визнати події 1944-го актом геноциду та надати їм нацональну автономію. Та згадують і поминають тих, кого радянський режим примусово виселив з батьківщини.

  Одразу до Організації об`єднаних націй вирішили звертатися кримські татари за захистом своїх прав. Адже, на їхню думку, прохання визнати депортацію геноцидом не чують ані українські, ані кримські власті.

  1944-го радянська влада з Криму примусово переселила цілий народ. Протягом двох років - під час депортації, від хвороб, голоду та тяжкої праці - загинули майже 100 тисяч кримських татар - половина всього народу. А їхні корінні землі радянська влада заселила українцями, росіянами та білорусами. Зараз у Криму мешкають близько двохсот сімдесяти тисяч кримських татар.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.57Мб)
  Попередній матеріал
  В Україні згадують жертв політичних репресій (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Тисячам дітей у М`янмі загрожує смерть від голоду
  Теги:
  Loading...