фото прес-служби МВС

В Україні вперше звільнили з тюрми "довічника"

Раніше чоловіка засудили за вбивство 7 людей, серед яких троє – працівники міліції

3 листопада апеляційний суд постановив звільнити від довічного позбавлення волі 43-літнього Олександра Каверзіна. Чоловіка раніше засудили за скоєння 13 злочинів, повідомляє прес-служба Апеляційного суду Вінницької області.

Як стало відомо, суд вирішив звільнити від довічного ув'язнення Каверзіна, оскільки "існує суттєва загроза життю і здоров’ю чоловіка".

"Олександр Каверзін – інвалід 1 групи по зору, страждає внутрішньочерепним тиском, який може спровокувати інсульт. Осліп чоловік від катувань, що завдали йому працівники міліції. Про це дізнався і Європейський Суд з прав людини", – зазначається в повідомленні.

Відтак, суд керувався рішенням ЄСПЛ у справі "Лорс проти Нідерландів". У ньому йшлося про те, що "повна сенсорна ізоляція, поєднана з тотальною соціальною ізоляцією, може знищити особистість та становить форму негуманного поводження, яка не може бути виправдана потребами забезпечення безпеки за будь-яких причин".

Крім того, ЄСПЛ у справі "Каверзін проти України" від травня 2012 року встановив порушення

  • статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з катуванням заявника працівниками міліції;
  • статті 3 Конвенції у зв’язку з непроведенням органами влади ефективного розслідування за скаргою заявника на катування;
  • статті 3 Конвенції з огляду на відсутність у період з січня до вересня 2001 року адекватної медичної допомоги у зв’язку з ушкодженням ока;
  • статті 3 Конвенції у зв’язку із застосуванням до заявника наручників у Дніпропетровській колонії.

Зауважимо, що Олександра Каверзіна обвинувачували у вбивстві 7 осіб, серед яких троє – працівники міліції. Крім того, він був засуджений за нанесення тяжких тілесних ушкоджень, незаконне зберігання вогнепальної зброї, бандитизм та розбій.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Ніч, парковка, місце вбивства: біля столичного "Проспекту" розстріляли людину – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
НАТО просить Україну прискорити виконання річного плану
Наступний матеріал
"Мінування": станцію метро "Хрещатик" відкрили для пасажирів
Loading...