sb-advice.com

В Україні різко зріс ринок праці: названі затребувані професії

  Український ринок праці поступово відновлюється. З січня по грудень 2016 року кількість вакансій зросла на 46%

  Така висока активність з боку роботодавців спостерігалася вперше за останні кілька років. Про це повідомили в компанії HeadHunter Україна

  "Більшість компаній змогли подолати кризові тенденції та відзначили стабільну роботу або зростання бізнесу в 2016 році. 92% компаній набирали персонал. Понад чверть змогли дозволити собі розширення штату в усіх напрямках, а це в два рази більше, ніж у 2015 році", - йдеться у звіті компанії.

  Зазначається, що найактивніше українські роботодавці наймають менеджерів з продажу. На кінець року для них було доступно майже 7 тис. вакансій на work.ua. На другому місці, за даними порталу, з показником 5,8 тис. вакансій - продавці-консультанти. Замикають трійку лідерів водії, для яких передбачено 2,8 тис. робочих місць. Активно запрошують і представників інших спеціальностей. Майже в 2,5 рази виросла кількість вакансій у сфері "Робочі спеціальності/Персонал для дому", і тільки в 1,8 рази сфера логістики, яка посідає друге місце. Замикає трійку лідерів професійна сфера охорони і безпеки.

  На різке зростання інтересу до рядових професій впливає декілька чинників, вважають експерти. Перший - непрестижність робітничих спеціальностей змушує українців переорієнтуватися на офісні вакансії, що призводить до браку рядових виконавців. Друга - проблеми в розвитку системи профтехосвіти привели до того, що останніми роками невелика кількість молоді захотіла і змогла отримати робітничі професії.

  Повідомляється, що найпростіше знайти роботу в Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі та Львові. Рекрутери кажуть, що активність у регіонах зростає більше, ніж у столиці.

  Дві третини роботодавців підвищували зарплати своїм співробітникам протягом 2016 року, йдеться у повідомленні. У половині випадків розмір надбавки становив 10-15%. Кількість компаній, які підвищили зарплати всім без винятку працівникам, зросла і склала 38% від загальної кількості опитаних. Але індексувати заробітну плату на зростання курсу погоджувалися лише одиниці - не більше ніж в 5% компаній.

  Попередній матеріал
  Невідомі порізали рейки поблизу Попасної
  Наступний матеріал
  Масштабна ДТП під Парижем: щонайменше 65 людей отримали поранення
  Loading...