leater.com

В Україні вперше виконали трансплантацію легень від живого донора

  Лікарі інституту ім.Шалімова вперше в Україні виконали успішну трансплантацію легень

  12 квітня фахівці інституту ім.Шалімова вперше в Україні виконали трансплантацію легень хворій з легеневою гіпертензією. Про це повідомила народний депутат Ольга Богомолець на своїй сторінці у Facebook.

  "Донорами трансплантатів виступили батьки пацієнтки. У більшості випадків трансплантуються донорські легені, що вилучені у посмертного донора. Операції з трансплантації легенів від живого донора, що проводяться у разі відсутності донорського органу, є надскладними та потребують високого хірургічного професіоналізму та чіткої організації трансплантаційного процесу", – зазначила Богомолець.

  Вона повідомила, що трансплантації легенів та органо-комплексу серце-легені в Україні потребують більш ніж 1000 хворих.

  "В парламенті вже підготовлено і чекає на винесення до зали новий закон про трансплантацію, який допоможе нашим лікарям розвивати трансплантологію в Україні", – додала Богомолець.

  Нагадаємо, вчені розробили прилад, завдяки якому серце під час трансплантації може битися поза тілом, що дає змогу довше зберігати орган живим. Зазначимо, наприкінці 2013 року у Франції людині вперше пересадили повністю штучне серце.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні народний депутат Юрій Луценко розповів, що директор інституту Шалімова відмовився від запропонованої посади міністра охорони здоров'я. "У нас був дуже добрий кандидат на міністра охорони здоров'я – пан Олександр Усенко, він очолює інститут Шалімова. У день, коли ми запропонували йому цю посаду, він робив першу в Україні операцію з пересадки легенів. Він поставив нам умови, що у вихідні дні буде працювати хірургом, щоб після повернення він зміг залишитися у своєму улюбленому інституті. На жаль, він передзвонив, що відмовляється – зважив за і проти, і вирішив залишитися на своєму робочому місці", - зазначив депутат.

  Попередній матеріал
  Парубій придумав, як зробити Раду ближчою до народу
  Наступний матеріал
  Парубій розповів, як планує карати депутатів-прогульників
  Теги:
  Loading...