5.ua

В Україні відзначають День усиновлення [відео]

   

  Це сьогодні Вероніка Кожухарова - успішна особистість і віртоуозна саксофоністка. Гастролі, концерти, визнання публіки. В те, що її доля складеться саме так, важко було повірити. Перші шість років свого життя Вероніка провела в дитячому будинку.

  Дитинство Вероніки минуло в Сімферополі. Там само, у  кримській столиці,  в будинку дитини "Ялиночка" підростає  маленька Есфір. Від двомісячної дівчинки ніхто не відмовлявся. Її батькам, хворим на ДЦП і прикутим до інвалідних візків, держава відмовила в праві бути батьками.

  Сьогодні в українських родинах підростає 35 тисяч усиновлених дітей. 13 тисяч виховуються  в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Понад 60 тисяч - під опікою і піклуванням.  Утім 14 тисяч і далі залишаються в державних закладах.

  Коли їм виповнюється десять років, шансів бути усиновленими у таких дітей не лишається. Але шанс змінити їхнє життя  є.

  На жаль, навіть "родинні" дитячі будинки, кількість яких постійно зростає, не можуть гарантувати  дітям щасливого життя. .

  Ірина Кожухарова, через прийомну родину якої  пройшло двадцять шестеро дітей, переконана  - це поодинокі випадки. А перевага таких дитячих будинків перед державними - очевидна. Нещодавно в її будинку сімейного типу з’явилося ще п’ятеро малюків.

  Сьогодні з ними так само тяжко, як було з Веронікою, коли та вперше переступила поріг сімейного дитячого будинку.

  Наталія Жижко, Юлія Крючкова, Ксенія Дворнікова, Олена Сорокіна, «5 канал».

   

  Попередній матеріал
  Тернопільська міськрада вирішила, що всі вивіски в місті мають бути українською мовою [відео]
  Наступний матеріал
  Міжнародний огляд у відеострічках провідних інформаційних агенцій світу
  Теги: