Сім'я Гимонів
Сім'я Гимонів 5 канал

Не уявляють життя один без одного: історія подружжя з Києва, яке всиновило двох дітей – сюжет

Читайте по-русски
Минулого року в Україні усиновили понад 1200 дітей

Народжені серцем. День усиновлення відзначають в Україні. На своїх батьків чекають понад 16 тисяч дітей. Цьогоріч трохи більш як 900 вихованців із різних установ потрапили до нових батьків. Проте 19 не змогли ужитися в новоствореній родині. Причина – відсутність психологічного супроводу всіх членів сім'ї, стверджують громадські діячі. Мовляв, на державному рівні така підтримка не передбачена для усиновлювачів. Як упоратися з труднощами в період адаптації – своїм досвідом із журналісткою "5 каналу" поділилася київська родина Гимонів. Подружжя три роки тому всиновило одразу двох дітей.

Народжені серцем. Ми рідні стали. Так про свою 12-річну дочку та 9-річного сина говорить киянка Зінаїда Гимон. Три роки тому її сім'я подвоїлася.

"Вранці ми встали в понеділок, і ми були просто подружня пара без дітей і в нас була кішка. А ввечері ми поклали дітей спати. Повернулися в цю кімнату і такі в нас є діти", – зазначила мати Євгенії та Георгія Зінаїда Гимон.

Батько Євгенії та Георгія Олександр Гимон наголосив: "Відчуття відповідальності, яке на тебе просто так "вух" рухнуло. Прийшло розуміння, що так як було раніше більше вже не буде".

Через 5 років сімейного життя, подружжя вирішило всиновити дитину. І не одну, а одразу двох. Женя та Жора рідні брат із сестрою. Тож розлучати їх не можна. Майбутні батьки почали відвідувати курси для усиновителів. Та паралельно знайомилися з потенційними дочкою і сином.

"Чотири місяці ми зустрічалися з ними. Це як був такий період, можна сказати, вагітності", – додала Зінаїда Гимон.

Батько Євгенії та Георгія Олександр Гимон наголосив: "Дуже важливо пройти курси прийомних батьків. Протягом цього часу з тебе знімають твої рожеві окуляри".

Родина Гимонів лише за рік звикла до нового штибу життя. Діти почали розкривати таланти. Женя у вільний час багато малює, а Жора попри те, що навчається лише в четвертому класі, полюбляє читати товстелезні книги.

"Мене вчили мама з татом. Зараз я беру книгу, яка називається "Останні підлітки на Землі". Я прочитав першу частину. Мама докупила ще дві. Ще я прочитав "Маламандера", – каже Георгій Гимон.

Євгенія Гимон розповідає: "Брату подобається читати, я не знаю чому. А мені – малювати. А взагалі, я хочу піти на паркур".

Понад 16 тисяч дітей в Україні чекають на батьків. Торік усиновили понад 1200 дітей. Цьогоріч – уже понад 900. Але, як свідчить статистика, близько 3% родин не можуть ужитися. Дітей просто повертають. За законом, такі батьки більше не можуть стати всиновлювачами. А для дітей – це чергова травма, резюмує директор благодійної фонду "Зміни одне життя – Україна". Леонід Лебедєв має шестеро прийомних дітей. Якраз такі родини держава забезпечує психологічною підтримкою. А ось для усиновлювачів – супроводу немає.

"Підтримки психологічної у усиновлювачів немає. Тому що у нас в державі є норма про таємницю усиновлення. Я вважаю, якщо змінеться законодавство, хоча би відміниться таємниця усиновлення, буде змога перевіряти стан виховання цієї дитини, який психологічний клімат у родині", – запевнив голова БФ "Зміни одне життя – Україна" Леонід Лебедєв.

Якщо ж усиновлювачі звернуться по допомогу до соціальної служби самостійно, їм не відмовлять, обіцяють у Нацсоцслужбі.

"Батькам дуже проста порада. Як тільки ви відчуваєте, що вам потрібна допомога, відразу не чекайте щорічного контролю служби дітей, підійдіть до фахівців у справах сімей, вони знайдуть вам фахівця: психолога, юриста, соціального педагога", – акцентував увагу заступник директора Департаменту захисту прав дітей Нацслужби України Володимир Вовк.

Впоратися з емоціями допоможуть такі ж батьки-усиновлювачі, ділиться Зінаїда Гимон. Її родина вже і не уявляє життя одне без одного. Вони безмежно щасливі, що співпали наче пазли.

"Якимось чудом, слава Богу, вони схожі на нас не тільки зовнішньо, але і характером. Я в принципі, почала себе сприймати, просто як мама. Ее мама, яка усиновила/удочерила, а просто мама!", – підсумувала Зінаїда Гимон.

Людмила Павленко, Богдан Танасійчук та Артур Волосов, "5 канал"

Нагадаємо, кількість усиновлень під час пандемії коронавірусу у 2020 році в Україні зросла на 43% порівняно з 2019 роком.

Попередній матеріал
Міського голову Черкас не пустили на конгрес місцевих громад до Зеленського (оновлено)
Наступний матеріал
З відірваною рукою – три дні у ворожому периметрі: історія спецпризначенця Вадима Довгорука – у "Таємницях війни"
Loading...

У дитячому будинку в Луцьку спалах COVID-19

Як глинотерапія допомагає заспокоїтися та зняти напруження й чим корисна для діток із ДЦП – сюжет

"Понарожали! Навіщо нам діти" – Татуся Бо на фестивалі "Дніпровський пост"

У Івано-Франківській області від COVID-19 померла новонароджена дівчинка

У Києві водій вигнав із маршрутки підлітка-пільговика, ще й бив його ногами – відео інциденту

На Запоріжжі запровадили комендантську годину для неповнолітніх – подробиці