В Україні відзначають день учасників бойових дій на території інших держав (РЕПОРТАЖ)

  15 років тому останні підрозділи радянської армії покинули територію Афганістану. За час свого існування підрозділи радянської армії взяли участь у майже трьох десятках "неоголошених війн" на території інших країн. Там загинули понад 17 тисяч вояків. Ті ж, хто повернувся, згадують молодість, подекуди нелюдські випробування і бойових побратимів.
  Афганські пісні з динаміків, черга за дисками і автографи автора. Так відзначає цей день один із воїнів-афганців Леонід Мухін. Співак каже - війна дала йому імпульс для творчоості. Уже дев`ятнадцять років він пише пісні про війну. Однак усього цього могло не бути. Тривалий час від нього не отримували листів. Близьким сказали, що сталося найстрашніше.

  Леонід Мухін: "Пошел слух, что меня убили. В школе родной вынесли портрет в рамочке, собрались мои однокласники. Пошли искать, где я похоронен. Не нашли. Пришли к моему отцу. В это день от меня как раз пришло письмо".

  Традиційно цей день розпочинається біля пам`ятника воїнам-афганцям. Віддати шану пам`яті прийшли перші особи держави. Хвилина мовчання, марш роти Почесної варти і панахида за полеглими. Багато квітів та емоцій. "Афганці" намагаються приховати від інших скупі чоловічі сльози. Але попри все називають цей день святом.

  Ігор Тринько: "Це свято для тих, хто вижив і день пам`яті про тих, хто не повернувся. Потрібна вони чи ні - гадаю, що ні. Але історія є історія".

  Святкують афганці вже багато років просто неба біля музею Великої вітчизняної війни. Польова каша, бойові сто грамів, радісні вигуки і теплі обійми. Ніхто не зважає на сніг і холод. Кажуть - чекають цього дня цілий рік.

  Олександр Кібічев: "Заказали себе кафе. Посидим, вспомним друзей. И до следующей - двадцатой годовщины".

  Поряд у музеї постійно експонується виставка "Доблесть і біль Афганістану". Вони вглядаються в старі фотографії, шукають знайомі обличчя і питають себе - за що таки воювали?

  Олександр Замурко: "Не следует так безумно бросаться в драку. Прежде, чем использовать свой народ в авантюрах, нужно подумать о последствиях".

  Наталія Жижко, Ілля Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.45Мб)
  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР ПРОГРАМИ "ЧАС: ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  Парламент Чехії переобрав Вацлава Клауса президентом країни
  Теги:
  Loading...