Радіо Свобода

В Україні розробили новий оперативно-тактичний комплекс "Грім", що здатний "попередити" агресора

Розробку фінансував іноземний замовник

ДП "Павлоградський хімічний завод" разом з державним конструкторським бюро "Південне" (Дніпро) розробили новий оперативно-тактичний комплекс "Грім". Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на прес-службу заводу.

Як зазначається, наразі розробники готуються до випробувань.

За словами головного конструктора "Павлоградського хімічного заводу" Леоніда Шимана, створення "Грому" розпочалось після закриття проекту зі створення оперативно-тактичного комплексу "Сапсан" 2013 року.

Як стало відомо, до розробки нового комплексу були залучені кредитні ресурси, а не держфінансування. За інформацією підприємства, зараз у комплексу є іноземний замовник, однак розробники сподіваються, що його виробництво буде замовлене й для української армії.

"Починаючи з 2013 року, ми спільно з КБ "Південне", не беручи грошей у держави, вирішили створити оперативно-тактичний комплекс "Грім" з дальністю стрільби більшою, ніж у "Сапсана", для його подальшого експорту. Україна у свою чергу, могла б придбати цей комплекс для потреб ЗСУ у 6 разів дешевше", – зазначив Шиман.

Радіо Свобода

Він також додав: "Оскільки проектування дослідних зразків здійснюється за рахунок коштів замовника і не потребує бюджетних коштів, то сьогодні стоїть питання про те, щоб Міноборони України розглянуло необхідність прийняття комплексу на озброєння".

На підприємстві впевнені, що сучасний стан речей в Україні свідчить про потребу української армії у високоточному озброєнні.

"У світлі останніх подій з'явилася можливість використовувати наш науково-технічний потенціал для створення нових видів озброєння, пов'язаних з оперативно-тактичним ракетами. Це озброєння дозволяє попереджувати напад агресора з-за кордону, вражаючи будь-які техногенні об'єкти, які знаходяться, в тому числі й на його території", – повідомив генеральний конструктор розробки.

"З вересня ми активно продовжуємо роботу, заповнюємо двигуни так, щоб у грудні вони пішли на стендові і льотні випробування", – йдеться в повідомленні.

Радіо Свобода

Нагадаємо, у жовтні у ЗМІ з'явилась інформація про те, що Україна розробляє новий зенітно-ракетний комплекс на заміну радянським "Шилці" та "Тунгусці".

Попередній матеріал
"Шахтар" прорвався до наступного туру Ліги чемпіонів УЄФА
Наступний матеріал
Російські найманці суттєво зменшили калібр зброї та кількість обстрілів в АТО – штаб
Loading...

За два роки Україна збільшила бойовий склад ракетних військ і артилерії втричі – Муженко

Турчинов: Побудова ракетного щита України – один з пріоритетів держави

Україна розробляє новий зенітно-ракетний комплекс на заміну радянським "Шилці" та "Тунгусці"

"Укроборонпром" розробив бойовий модуль "Вій", оснащений тепловізійним прицілом – відео