Дитина в лікарні, хлопчик в лікарні, реанімація
Дитина в лікарні, хлопчик в лікарні, реанімація Shutterstock

В Україні підтверджено захворювання на поліомієліт у півторарічної невакцинованої дитини – що відомо

Читайте по-русски
Як зазначається, батьки дитини свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання

В Україні офіційно підтверджено випадок захворювання на поліомієліт у маленької дитини з Рівненської області. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"В Україні зафіксували та підтвердили випадок паралічу... у 1,5-річної дитини з Рівненської області. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2)", – мовиться в повідомленні.

Як зазначається, батьки дитини свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.

У МОЗ поінформували, що перші симптоми хвороби проявились у дитини 1 вересня, а за два дні вона потрапила в лікарню із симптомами парезу ніг.

В області вже працює команда епідеміологів та вірусологів Національного центру громадського здоров'я МОЗ, обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ. Проводяться першочергові роботи з реагування на епідзагрозу: пошук контактних осіб, збір та аналізи їхніх біоматеріалів, детальне вивчення обставин справи тощо.

У МОЗ нагадали, що 2015 року в Україні ліквідували спалах поліомієліту, заходи тривали більш як 2 роки. Нині в Україні рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) є недостатнім: за 8 місяців 2021 року щеплено лише 53%. За таких темпів до кінця року без вживання додаткових заходів досягти потрібного для колективного імунітету показнику в 95% не вдасться, заявили у відомстві.

МОЗ наголошує, що в Україні є достатня кількість ефективних вакцин, які закуплені за кошти державного бюджету.

Міністерство також закликає керівників регіонів провести аналіз виконання обсягів профілактичних щеплень, зокрема і проти поліомієліту, доручити очільникам структурних підрозділів охорони здоров'я розробити заходи для підвищення рівня охоплення профілактичними щепленнями населення, які передбачені Календарем щеплень, та взяти виконання на контроль.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти, віком до п'яти років.

Нагадаємо, за добу в 41 дитини на Львівщині підтвердили COVID-19. Це найбільша кількість інфікувань за весь час пандемії в обласній дитячій лікарні "Охматдит".

Попередній матеріал
У Європарламенті обговорять розслідування Pandora Papers
Наступний матеріал
На Донбасі зафіксовано 6 ворожих обстрілів – де вгатили окупанти
Loading...

У Києві сплеск захворюваності на COVID-19: за добу заразилася рекордна кількість людей майже за пів року

У Києві за добу 169 нових випадків COVID-19, 12 людей померло

У Харкові за один день лікарню майже повністю заповнили тяжкими хворими на коронавірус

COVID в Україні: протягом суботи виявлено майже 8 тисяч нових хворих

Трохи менше хворих, але більше померлих: в Україні майже 12 тисяч нових випадків COVID-19

"Основним контингентом є противники вакцинації": COVID-реанімація лікарні імені Мечникова в Дніпрі заповнена вщерть