Призов
Призов 24tv.ua

В Україні офіційно почався осінній призов: скільки людей і куди заберуть

  Читайте по-русски
  У Генштабі нагадали, кого призивають – а кого звільняють від військової служби

  У п'ятницю, 1 жовтня, в Україні розпочався осінній призов до лав Збройних сил та інших військових формувань. Про це відзвітували у Генеральному штабі.

  По країні почали працювати призовні комісії – і продовжуватимуть до зими. Перші відправлення до війська планується розпочати 5 жовтня, а завершиться призов 21 грудня.

  Загальна чисельність призовників – становитиме 13 575 осіб. Із них до лав: ЗСУ – 6500 осіб, Національної гвардії – 4775 осіб, Державної прикордонної служби – 1700 осіб, Державної спеціальної служби транспорту – 600 осіб.

  У Генштабі нагадали, що на строкову військову службу призиваються громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, а також старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову.

  Також там перерахували, хто призову не підлягає, або має право на відстрочку. Зокрема громадяни, які навчаються:

  • у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;
  • у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
  • у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;
  • у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;
  • в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

  Відстрочка надається за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров'я.

  Нагадаємо, що раніше цього року президент Володимир Зеленський підписав закон про призов резервістів в армію без мобілізації.

  Попередній матеріал
  Обстріл на Донбасі: бойовики поранили двох військовослужбовців ЗСУ
  Наступний матеріал
  Обстріл авто Шефіра: силовики прочесали 430 га лісу і не знайшли зброю
  Loading...