5.ua

В Україні не вистачає грошей на лікування лімфоми [відео]

  Свій шанс швидко одужати у рідній Полтаві пенсіонер Володимир Петров втратив. Торік у чоловіка виявили лімфолейкоз. Це онкологічне ураження лімфатичної тканини. Полтавська область грошей на терапію таких хворих не має. Недужому запропонували пройти хіміотерапію власним коштом.

  Володимир Петров, хворий на лімфо лейкоз: «Два курси мені обійшлося в 10 тисяч гривень. І далі я просто не зміг фізично потягнути такі фінансові витрати».

  Хвороба почала прогресувати. Цьогоріч Володимира Петрова, як чорнобильця, узялися лікувати в столиці. Гроші на терапію лімфоми цього року від держави отримали лише чотири гематологічні інститути Києва, Харкова, Донецька та Львова. Щороку черга охочих лікуватися збільшується на дві тисячі пацієнтів. Безкоштовну хіміотерапію отримує лише кожен п’ятий. 

  Василь Новак, головний гематолог МОЗ: «Всіх 41 тисячу пацієнтів для того, щоб лікувати так, як належить у відповідності до затверджених клінічних протоколів МОЗ – потрібно понад три мільярди».

  Вартість одного курсу хіміотерапії при лімфомі – злоякісному захворюванню крові – 20 тисяч гривень. А їх треба щонайменше десять.

  Валентина Юрчишина, голова ВГО «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з лімфопроліферативними захворюваннями»: «Он отказывается от лечения, потому что нет смысла начинать лечение, если у тебя не будет денег минимум на четыре курса».

  Коли пацієнт змушений до бездіяльності – час грає проти нього. Нерідко хворі звертаються, коли шансів вже обмаль, бідкаються лікарі.

  Зоя Мартіна, завідувач відділення радіаційної гематології Центру радіаційної медицини: «Приблизно 50-60% пацієнтів відділення звертаються вже на третій-четвертій стадії захворювання. Як правило, коли вже підтверджений діагноз – хіміотерапія обов’язкова».

  Вісім таких курсів пережила Галина Мирось. Дівчині вдалося одужати завдяки фінансовій підтримці батьків і рідних. Коли їй було тяжко – малювала. Нині вона взяла до рук пастель, щоб застерегти інших не ігнорувати основні симптоми лімфоми. Ось ці чотири ворони символізують: температуру, кашель, слабкість і збільшені лімфовузли. А по інший бік картини...

  Галина Мирось, недужа: «На світлому фоні – мрії дівчини, які зображені, як повітряний замок. Дівчина строє свої плани. В неї є ціль. Вона живе повним життям».

  Людмила Голоднік та Леонід Коваленко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Посол ЄС упевнений в успішності Вільнюського саміту
  Наступний матеріал
  13-ті роковини зникнення Георгія Ґонґадзе [відео]
  Теги: