В Україні набув чинності закон про захист персональних даних [репортаж, відео]

  Тепер про них або добре, або ніяк. В Україні набув чинності закон про захист персональних даних. За ним, журналістам дозволено збирати загальнодоступну інформацію про людину, але не поширювати її без письмової згоди цієї особи.
  Відтепер пересічні українці знатимуть ще менше про тих, кого обиратимуть. Правозахисники вже охрестили цей закон кроком до обмеження свободи слова та свободу доступу до інформації.

  Журналіст: "Доброго дня. Ми тут про вас інформацію зібрали. Підпишіться, що ви не проти її публікації… Приблизно так відтепер журналісти проситимуть дозволу на публікацію матеріалів у політиків, чиновників, та у всіх, про кого вони писатимуть".

  Журналіст Осман Пашаєв новинку від законотворців вважає безглуздям. Таким чином, розповідає, депутати хочуть захистити від розголосу дані про себе. Боротися проти цього журналіст пропонує за допомогою міжнарождних судів. 

  Осман Пашаєв: "Я не знаю, що зміниться від ухвалення цього закону. Наприклад, якщо журналісти далі розповсюджуватимуть інформацію про публічних осіб, про політиків, про їхні статки, про їхне публічне життя, ну і що? Журналісти програють в суді справи? Вони виграють їх в Cтрасбурзі - Україна програє".

  Творці закону виправдовуються. Кажуть: захистити персональні дані українців вимагало міжнародне право, а саме - Конвенція Ради Європи.

  Катерина Самойлик, народний депутат, КПУ: "Вимоги ставились до того, щоб дійсно не використовувалась, ну, наприклад, неякісним конкурентом, дані, наприклад, мої дані, якщо вони містять дуже делікатний характер. Це більше стосується абсолютно питань, які пов`язані з твоїм станом здоров`я, сімейним станом твоїм, пов`язано з тим, як ти ведеш свої бізнесові справи".

  Про  делікатні дані годі і говорити – спростовують правозахисники. До закритих відомостей, розповідають, відтепер відноситиметься будь-яка інформація, яка дозволяє впізнати особу. А відтак, навіть щоб назвати людину, потрібно буде її дозвіл. Інакше журналіста покарають. Такого у європейському законодавстві нема, ці норми - виключно українське ноу-хау. 

  Наталія Лигачова, медіа-експерт: "Я могу прогнозировать увеличения исков в суд на том основании, что информация, которая относится к персональным данным, получила публичное разглашение. Насколько суд будет исходить из интересов журналистов, СМИ, или общества? У меня есть большие сомнения, что украинский суд будет исходить из общественных интересов".

  Незрозуміло експертам і як закон про захист персональних даних фукнціонуватиме на фоні іншого закону - про доступ до публічної інформації. Адже якщо перший документ доступ до інформації обмежує, то інший - навпаки, розширює.

  Азад Сафаров, Микола Лебедєв. 5 канал.

  Попередній матеріал
  У церквах Мехіко освячували домашніх улюбленців
  Наступний матеріал
  Нова хвиля повеней накрила регіон Сан-Пауло у Бразилії
  Теги: