Медичний канабіс
Медичний канабіс Depositphotos

В Україні легалізували використання медичного канабісу, але не всього – подробиці

  Читайте по-русски
  Наразі кількість хворих в Україні, яким потрібні препарати на основі медичного канабісу, становить 2 мільйони людей

  Кабінет Міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі препарати на основі канабісу тепер не входять до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Відповідну постанову від 7 квітня опублікували на урядовому порталі

  У документі зазначено, що до речовини ізольованового канабідіолу (ізоляту канабідіолу) цією постановою заходи державного контролю не встановлюються.

  У документі йдеться: "Обіг психотропних речовин "Дронабінол", "Набілон" (синтетичний канабіноїд, імітуючий дію ТГК) та "Набіксімолс" (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів".

  Нагадаємо, торік нардепи публічно оголосили, що законопроект щодо легалізації медичного канабісу не потрібен. Для цього достатньо постанови Кабінету Міністрів, яка переносить коноплю зі списку заборонених речовин у список контрольованих.

  Наразі в постанові зазначено два препарати на основі канабісу:

  • "Набілон" – застосовується для лікування побічних ефектів хіміотерапії раку (нудоти і блювоти);
  • "Набіксімолс" – для зняття спазмів м'язів при розсіяному склерозі.

  Нову постанову Кабміну вже прокоментував голова благодійної організації "100% Життя" Дмитро Шерембей. За його словами, препарати, внесені до цього переліку, коштують дуже дорого  – $2055 та $640 відповідно. Про це він сказав у коментарі "Українській правді".

  Крім того, в своїй основі вони містять лише хімічну копію канабісу.

  "Постанова Кабінету Міністрів легалізує ввезення в Україну лише двох препаратів, які містять хімічну копію канабісу, та геть лишає пацієнтів надії на ліки з канабісу. Навіщо потрібна хімічна копія рослини, якщо ця рослина росте сама по собі, а ліки із неї коштуватимуть 20 доларів, замість 600 та 2000 – як це відбувається із Дронабінолом та Набіксімолсом, зазначеними в постанові? Це нагадує мені, як зробити штучний бензин та продавати його за 600 доларів за літр, у той час, коли є нафта, та з неї можна робити бензин за доллар", – пояснює Шерембей. 

  Голова організації також зауважує, що до короткого списку не увійшов препарат "Епідіолекс" – це ліки від фармрезістентної епілепсії. Їх потребують 18 тисяч дітей в Україні.

  На думку Дмитра, ця постанова лобіює інтереси окремих фармкомпаній.

  "Це чисто лобістські дії МОЗ, які відстоюють в Україні інтереси лише двох виробників, замість того, щоб дозволити усім пацієнтам лікуватися ліками на основі медичного канабісу", – розповідає очільник організації. 

  Своєю чергою заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко в коментарі "Українській правді" стверджує, що виробники лікарських засобів, які містять у своєму складі ізольований канабідіол, можуть звертатися за реєстрацією до "Державного експертного центру".

  Довідка. Медичний канабіс – це лікарський засіб, який чинить знеболювальну, релаксуючу та протисудомну дію. Такі пігулки, суспензії, спреї або суцвіття застосовуються лише за призначенням лікаря. Наразі кількість хворих в Україні, яким потрібні препарати на основі медичного канабісу, становить 2 мільйони людей.

  Читайте також: Потрібен для полегшення болю: як у Києві пройшов мітинг за легалізацію медичного канабісу

  Попередній матеріал
  Українська металургійна компанія – на верхівці світового рейтингу ESG
  Наступний матеріал
  "Людей напоїмо": Резніков назвав умови поставок води в анексований Крим
  Loading...