svidok.ua

В ОБСЄ повідомили, скільки тисяч військових РФ перетнули кордон на Сході

  Відповідні особи часто намагаються видати себе за цивільних, однак насправді "перетинають кордон в Україну, щоб воювати"

  Посол США при Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) Деніел Байєр заявив про понад 30 тисяч осіб у військовій формі, які прибули з Росії на окуповану частину Донбасу.  Про це він сказав на засіданні постійної ради ОБСЄ у Відні, передає УНІАН.

  За словами Байєра, з російської сторони українсько-російського кордону вздовж Донецької і Луганської областей Росія відмовила у можливості СММ повною мірою виконувати свої обов'язки. 

  "Росія не відреагувала на скромний запит, з яким ви звернулися три місяці тому, щоб отримати дозвіл на здійснення пішого обходу двох контрольно-пропускних пунктів по периметру та діяти таким чином, що дозволило б Спостережній місії бачити, що дійсно там відбувається", – повідомив Байєр.

  Водночас, як наголосив Посол США, попри суворі обмеження, які запроваджуються стосовно діяльності спостерігачів, місія все ж зафіксувала дестабілізаційні та деструктивні дії Росії на сході України.

  "Спостережна місія бачила більше ніж 30 тисяч осіб у військовому одязі, які перетинали кордон лише на двох пунктах пропуску, до яких вони мають доступ", – повідомив Байєр.

  Дивіться такожНа позиції поблизу Кримського прибула колона російських військових – армійці (сюжет)

  Байєр переконує, що "ці особи отримують зброю одразу по прибуттю на неконтрольовану Україною територію". Як стало відомо, 20 чоловік в уніформі перетнули кордон на одному автобусі із затемненим склом у середині жовтня.

  Як повідомляється, в ОБСЄ переконані, що намагання Росії видавати вказаних чоловіків і жінок цивільними особами є спробою приховати правду, бо вони "перетинають кордон в Україну, щоб воювати".

  Крім того, місія зафіксувала щонайменше 27 різних випадків, коли до Росії з Донбасу рухалися автівки із написом "Вантаж 200" або "200", що є відомим російським кодом для позначення військовослужбовців, що загинули в ході бойових дій.

  Нагадаємо, напередодні Посол США при ОБСЄ заявив про загрозу нападу російських окупантів на Маріуполь.

  Попередній матеріал
  Гнатів ("Familia Perkalaba"): Третього Майдану не буде - відео
  Наступний матеріал
  У МЗС Канади прокоментували проведення таємних переговорів з Росією

  Посол США при ОБСЄ заявив про загрозу нападу російських окупантів на Маріуполь

  На позиції поблизу Кримського прибула колона російських військових – армійці

  РФ розгорнула масштабні навчання на кордоні з Україною: російських військових підняли за тривогою

  Мар'їнка: російська артилерія б'є прицільно