НБУ НБУ

У НБУ придумали, як боротися із кіберзлочинцями

  Найбільша кількість інцидентів кібербезпеки критичних інформаційних інфраструктур фіксується саме у фінансовому секторі

  Національний банк України створить Центр реагування на інциденти кібербезпеки у банківській системі та платіжному просторі України, повідомляє прес-служба НБУ.

  Відповідно до планів НБУ, через цю єдину платформу відбуватиметься централізоване інформування всіх суб’єктів про шахрайські інциденти та координація дій з протидії їм. У свою чергу, інформаційний портал Центру має забезпечити швидку та надійну взаємодію між українськими банками, правоохоронними органами та командами реагування на комп’ютерні інциденти суб’єктів забезпечення кібербезпеки України.

  "Національний банк завжди приділяв особливу увагу захисту банківської інфраструктури від шахрайських дій. Проте раніше наші зусилля були зосереджені на окремих операціях, таких як міжбанківські розрахунки або операції з платіжними картками. Зараз слід розглядати проблему належної кібербезпеки значно ширше та сконцентруватися на забезпеченні кіберзахисту всього фінансово-банківського сектору", – зауважив заступник голови Національного банку Яків Смолій.

  Представники НБУ наголошують, що як свідчить світовій досвід, найбільша кількість інцидентів кібербезпеки критичних інформаційних інфраструктур фіксується саме у фінансовому секторі. Смолій нагадав, що "указом Президента України було затверджено Стратегію кібербезпеки України, згідно з якою на Нацбанк покладається функція формування вимог щодо захисту критичної інфраструктури у банківській сфері".

  Нагадаємо, раніше НБУ визначився, яким банкам довірятиме свою готівку.

  Попередній матеріал
  Активісти пікетують офіс Amnesty Іnternational: вимагають звіт про катівні на Донбасі
  Наступний матеріал
  Мотузяник відзвітував про ситуацію у зонах розведення сил на Донбасі

  НБУ визначився, яким банкам довірятиме свою готівку

  Сальдо платіжного балансу України в серпні наблизилося до нуля – НБУ

  В НБУ назвали кількість ліквідованих банків у 2016 році

  НБУ ліквідував ще один державний банк

  НБУ вводить в обіг нові ювілейні монети із зображенням Грушевського

  Екс-заступник голови НБУ: Держбюджет на 2017 рік – це еволюційний бюджет, але не революційний