пікет_катінві 5.ua

Активісти пікетують офіс Amnesty Іnternational: вимагають звіт про катівні на Донбасі

Наразі учасники пікету мають на руках список з 16 катівень бойовиків

У Києві під офісом міжнародної організації Amnesty Іnternational активісти влаштували пікет. Вони вимагали від організації звіту про катівні на території Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє "5 канал".

Активісти принесли із собою принесли плакати про українських полонених, яких утримують бойовики, та підготували список 16 катівень, про які дізналися від волонтерів та вже визволених українців.

Як стало відомо, мітингувальники вимагали від представників організації дослідити ці в'язниці та прозвітувати про ситуацію.

"Ми хочемо звернути увагу Amnesty Іnternational на те, що є як мінімум 16 об'єктів на тимчасово окупованих терористами територіях, на яких утримуються наші військовополонені. (Ми вимагаємо), щоб вони провели розслідування як там з людьми поводяться і, якщо вони шукають щось в Україні, то нехай шукають і там теж", – каже організатор акції Олександр Верголяс.

Зі свого боку, представники правозахисної організації показали звіт за цей рік, у якому є розділ про застосування тортур на підконтрольних сепаратистам території, а обвинувачення в необ’єктивності відкинули.

"Ми звинувачуємо всіх і всі сторони, які порушують права людини… Ми знаємо, що, якщо держава порушує права людини, катуючи людей або утримуючи їх в таємних тюрмах, ми про це говоримо. Якщо ми знаємо, що таке відбувається на території, яку контролюють терористи, ми про це говоримо. Наш звіт є виваженим", – переконувала в.о. виконавчого директора Amnesty Іnternational в Україні Оксана Покальчук. 

Нагадаємо, у СБУ неодноразово спростовували інформацію про наявність "таємних в'язниць" на території, підконтрольній Києву.

Як повідомлялося, 1 вересня чільник СБУ Василь Грицак заперечив існування ''таємних в'язниць'' СБУ. Він додав, що інформація про "таємну в'язницю" в Харкові не відповідає дійсності. Грицак зазначив, що СБУ діє виключно у правовому полі.

Попередній матеріал
Порошенко назвав єдину річ, за яку можна подякувати Путіну
Наступний матеріал
У НБУ придумали, як боротися із кіберзлочинцями

Amnesty International зафіксувала прогрес у захисті прав людини в Україні

У СБУ відреагували на інформацію про "таємну в'язницю" під Харковом