В Москві протестували проти закриття каналу, який говорить правду про Україну

  У Москві пройшов мітинг проти закриття найстарішого в РФ томського незалежного телеканалу "ТВ2", який російська влада намагається закрити за висвітлення подій в Україні.

  Як передає "УНІАН", близько 200 чоловік вийшли на акцію в центрі російської столиці.

  За словами журналіста Андрія Філімонова, який до переїзду до Москви десять років працював на"ТВ2", цей телеканал "постійно робив щось погане владі, розповідаючи ту інформацію, яку влада не хоче озвучувати".

  Закрити телекомпанію намагаються останні 15 років, після приходу до влади Володимира Путіна, зазначив журналіст.

  Він наголосив, що до подій в Україні такі "номери не проходили, а зараз ситуація стала критичною".

  У свою чергу, лідер партії "Яблоко" Сергій Мітрохин підкреслив, що влада Росії проводить "каральну операцію" проти нечисленних незалежних ЗМІ в РФ, яка почалася з розгрому "НТВ" у 2001 році.

  "У нас каральна операція йде проти журналістів, вона не обмежується журналістами, а перекинулася і на громадянське суспільство, і на політичну опозицію, і некомерційні організації, яких шельмують як іноземних агентів", - сказав Мітрохин.

  За його словами, якщо продовжувати терпіти, "каральна операція" дійде до кожного, оскільки в Росії "карають за правду і незалежність".

  "Каратель - геть з Кремля, ви нам набридли, тому що ви починаєте карати свободу, творчість, а це означає, що ви караєте наш народ", - наголосив Мітрохин.

  Учасники акції скандували: "Геть кремлівських карателів!", "Свободу "ТВ2!", "Руки геть від регіональної преси".

  Багато хто тримав у руках логотипи телекомпанії "ТВ2", а також плакати "Федеральне телебачення вбиває", "ТВ2" - так! Зомбо-ящик ні" та інші на підтримку томського телеканалу.

  "Над томською телекомпанією нависнула загроза закриття, з початку 2015 року вона може припинити своє існування. У зв'язку з цим московські журналісти вирішили підтримати колег. Російська телевізійна і радіомовна мережа ("РТРС") в односторонньому порядку розриває з томською телекомпанією "ТВ-2" договір на мовлення. Керівництву каналу було надіслано повідомлення про припинення розповсюдження сигналу каналу з 1 січня 2015 року", - повідомили організатори.

  Організаторами акції виступили російська партія "Яблоко", Фонд захисту гласності і Спілка журналістів Москви.

  "ТВ-2" - одна із найстаріших у Росії незалежних телекомпаній - заснована в травні 1991 року. Її діяльність відзначено 23 нагородами ТЕФІ і ТЕФІ-регіон.

  Попередній матеріал
  Путінський "гумконвой" похапцем від'їжджає до Росії
  Наступний матеріал
  Чернівці попрощались із загиблим на Донбасі волонтером

  Окупанти в Донецьку почали транслювати канали "Россия-2" і "ТВЦ"

  Низці українських телеканалів дозволили мовлення на Донбасі без ліцензій

  Нацрада з телерадіомовлення дозволила ретрансляцію каналу "Беларусь 24"

  Американська компанія судитиметься з телеканалом "Росія-1"