В Івано-Франківську почали зводити меморіальний комплекс воякам УПА (РЕПОРТАЖ)

  Перший меморіальний комплекс воякам УПА почали зводити в Івано-Франківську. Основа комплексу - пам`ятник провідникові повстанців Степану Бандері. Саме до сторіччя лідера УПА хочуть встигнути будівельники. Тому, щоби впоратися до 1 січня наступного року, архітектори забули про всі суперечки, надто щодо місця зведення меморіалу.
  Вже 2 тижні тривають роботи на плацу Європейської площі в Івано-Франківську. Десятки років тому тут стояв танк - це був пам`ятник радянським воїнам. Нині будівельники встановлюють монолітній фундамент під каркас музейного комплексу Степана Бандери. Це майже ручна роблота - іронізують будівельники.

  Анатолій, будівельник: "Стіну одну уже зв`язали закрили з колони і в`яжемо далі ще одну стіну. Будується історичний пам`ятник - а це велика шана нашим предкам".

  Степан Волковецький, директор фірми-підрядника: "Зараз ми облаштовуємо основу під підпірну стіну. Потім встановлюємо опалубку. Усі підготовічі роботи проходять практично у котловані. Відтак ми йдемо до завершення - зведення стін і їх перекриття. Усього 4 етапи. І останній етап - оздоблення самої споруди, і встановлення пам`ятника".

  Оксана Дудій, 5 канал: "Ось на цьому місці загальною площею майже 600 квадратних метрів вже до кінця цього року буде споруджено Меморіальний комплекс Степанові Бандері. Тут буде облаштовано музей національно-визвольних змагань, хата-читальня, а також конференц-зал. Попереду споруди височітиме бронзова статуя Степана Бандери у повний зріст".

  Ідея звести так зване меморіальне містечко пам`яті провідникові ОУН в івано-франківських чиновників виникла вже давно. Але її натхненнники ніяк не могли порозумітися, де ж йому бути. Питання зовнішнього вигляду розв`язав конкурс. На ньому переміг ескіз 23-річного архітектора Ярослава Дорошенка. Митець запропонував створити підземний меморіал національно-визвольних змагань. Споруда - у формі кола. За задумом Дорошенка, в основі буде встановлений головний символ ОУН-УПА - хрест, виготовлений з білого мармуру.

  Ярослав Дорошенко, архітектор: "Цей хрест ми обрали не випадково. Це символіка ОУН-УПА. Сам хрест вписаний у трикутник, трикутник у коло. Цей символ саме звідси. Спочатку була ідея влаштувати навколо хреста ніби крила. Однак ми відмовилися від цієї ідеї. Тому труднощі відпали самі по собі".

  Де саме повинен стояти пам`ятник провідникові ОУН івано-франківці сперечалися кілька років. Поки нарешті не зійшлися на думці, що Європейська площа - ідеальне місце для комплексу такого масштабу.

  Володимир Ковальчук, начальник Івано-Франківського управління капітального будівництва: "Якщо б ми поговорили ще 2-3 місяці, то цього пам`ятника до 100-річчя Степанові Бандері не було б. Як бачите робота поки що йде. Наразі будівельники працюють повний світловий день, а якщо затягнути котлованні роботи на осінь ми б його не реалізували".

  Спорудження меморіального комплексу, за словами архітекторів коштуватиме 7 з половиною мільйонів гривень. Чиновники переконують, що на проект уже виділили з місього бюджету на півмільйона більше. Щоправда, забудовники зізнаються: поки що робітники працюють за свій кошт. Зарплату їм обіцяють повернути пізніше.

  Оксана Дудій, Андрій Гаргара, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.31Мб)
  Попередній матеріал
  Консервативне крило англіканської церкви має намір відділитися від ліберального
  Наступний матеріал
  Іспанія стала чемпіоном Європи з футболу
  Теги:
  Loading...