В Інтернет виклали унікальні документи про визвольні змагання українців

  В інтернеті для вільного доступу відкрилася музейна експозиція "Народна війна" про визвольні змагання українців 1917-1932 років.
  Відсьогодні 70 тисяч сторінок унікальних історичних документів доступні кожному користувачеві інтернету. Упродовж двох років науковці товариства "Меморіал" збирали та оцифровували розсекречені матеріали з архівів СБУ. А вже на початку березня документи зможуть досліджувати англомовні та російськомовні користувачі. Розробники сподіваються - сайт стане шпаргалкою для молоді, яка хоче вивчати історію України без купюр. А працівники "Меморіалу" стверджують, що вже потерпають за свою діяльність. 

  Роман Круцик, голова київської організації "Меморіал": "Ми маємо тиск. ви думаєте - так оце все просто робиться? минулого року протягом року нам чотири рази били вікна. били їх вночі. ну значить - ми на правильній дорозі. бо так відкрито боялися бити вікна".

  Валентин Наливайченко, голова СБУ (2009-2010): "Таким кроком - розсекреченням і зараз електронною виставкою ми власне робимо доступними для всіх бажаючих не через спецперепустку та спецфонд, а через власне покликання, бажання отримати доступ до таких документів". 

  Попередній матеріал
  Ассанж постав перед лондонським судом
  Наступний матеріал
  Київщина готується до Міжнародного чемпіонату "Формула-1 на воді"
  Теги: