В етнографічну подорож на велосипедах [відео]

  В етнографічну подорож на велосипедах. Музиканти з Києва вирушають досліджувати фольклор Польщі, Чехії та Словаччини. Унікальний музичний матеріал учасники співочого колективу "Фолькнери" збиратимуть, щоби зберегти його нащадкам та допомогти українцям почути цікаві пісні. Таку місію виконують не вперше. До цього вже побували у Туреччині, Румунії та Болгарії.

  Мандрівні дослідники Ярина та Володимир закінчують останні приготування до великої подорожі. У пошуках цікавих народних пісень їм треба здолати майже 2 тисячі кілометрів на велосипедах. Відвідають Словаччину, Польщу та Чехію. За 2 місяці подорожі музиканти хочуть зібрати унікальні тексти та мелодії, щоби потім використати їх у своїй творчості. Кажуть, досвід попередніх мандрівок засвідчує, що можна знайти справжні музичні скарби. Як от турецькі запальні ритми.

  Ярина Квітка, учасниця гурту "Фолькнери": "Турецька пісня вона дуже офігенська, але там важкі пороги. В Болгарії нам співали трохи і то був дядько, ми кажемо, можете нам народних пісень заспівати, а він нам співав російські чуть не шансон".

  Україною учасники гурту "фолькнери" також подорожували. Торік проїхали 2011 кілометрів від Ужгорода до Луганська. Люди їм співали, танцювали, а за це музики допомагали картоплю селянам збирати.

  Ярина Квітка, учасниця гурту "Фолькнери": "Одні дивуються, кажуть, з жиру бісяться. нема їм чого робити. Нє, щоб піти на поле працювати, на велосипедах їздять і ще до нас пристають якісь пісні вимагають".

  Фолькнери вже назбирали більш як 600-т пісень. До того ж вони й самі концерти при дорозі влаштовують, популяризуючи українську пісню.

  Ярина Квітка, учасниця гурту "Фолькнери": "До нас підходять і кажуть, ви гуцули. Це було в Росії і в Румунії і це нас так здивувало, що люди знають якиось там гуцулів, бо більшість людей навіть не знають, що є така країна Україна". 

  Володимир Муляр, учасник гурту "Фолькнери": "Ми відчуваємо поклик до цього. Я завжди знав, що я буду подорожувати і так сталося, що ми музиканти і ми об’єднали". 

  Дар’я Феденко, Віктор Сніжко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Унікальні залишки трипільської культури виявили археологи в Чернівецькій області
  Наступний матеріал
  П`ятий ювілейний фестиваль "Трипільське коло" розпочався на Київщині
  Теги: