В Черкасах закінчились гроші на харчування малюків у дитсадках

  У бюджеті Черкас бракує грошей на харчування дітей у дитячих садках. Чиновники звернулися до батьків із проханням: або сплатити за їжу наступного місяця стовідсоткову вартість (дотепер вони віддавали лише половину суми), або забирати дітей із садка опівдні.

  У черкащан Оксани та Івана двоє дітей: Дана й Діана. Обоє ходять до дитсадка. Дотепер подружжя сплачувало половину вартості харчування. Загалом, за місяць виходило близько ста шістдесяти гривень. За грудень подружжю доведеться сплатити за харчі у дитсадку вдвічі більше.

  Оксана, черкащанка: "Конечно, нам очень тяжело. Вот двое, если мы за двоих заплатим - я пока одна работаю, папа не работает - то нам вообще это так скажется, что..."

  Тим, хто не може заплатили, запропонували забирати малих о 12 дня. Дорослі бідкаються: платити нічим, водночас немає можливості залишити дітей удома.

  Олександр, черкащанин: "Погано ставлюся, бо надо більше грошей грошей платить за все це. Однаково, надо дитині учиться, надо водить її, а що ж зробиш".

  Ганна, черкащанка: "Нашій сім`ї це не по кишені буде, але виходу немає, бо всі працюють, і за дитину доведеться, якщо це треба, додатково платити і віддавати в садок".

  Керівниця дитсадка Катерина Левчук пояснює: грошей на харчування забракло через те, що продукти місто закуповувало за завищеними цінами. 

  Катерина Левчук, завідувач дошкільного навчального закладу №5 м. Черкаси: "Ми брали капусту по 9 гривень, буряк по 5, дуже дороге вершкове масло. Получається так, що ми ці гроші витратили, і на кінець року їх просто не вистачає".

  Те, що грошей на харчування дітей у грудні немає - підтверджують і в місцевому департаменті освіти.  Кажуть, на початку року збиралися зекономити на енергоресурсах близько 2 мільйонів гривень і ці кошти спрямувати на харчування. 

  Ірина Топчій, директор департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому: "Але неочікуване підвищення вартості енергоносіїв призвело до того, що ми не змогли зробить цю процедуру. Розрахунки здійснюються на підставі минуло року, і в бюджеті неможливо було передбачити ці кошти на організацію харчування".

  На проблему зглянулися місцеві депутати. На сесії міськради вони проголосували за виділення із бюджету 1 мільйона 200 тисяч гривень на харчування маленьких черкащан. Тепер освітяни підраховують, чи вистачить цієї суми.  

  Ольга Мальована, Андрій Рисятов, Черкаси, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Кучма: до саміту Україна-ЄС ще є час, щоби переміг здоровий глузд
  Наступний матеріал
  170 родин у Житомирі живуть в аварійній багатоповерхівці
  Теги: