170 родин у Житомирі живуть в аварійній багатоповерхівці

  Холод, вологість і пліснява на стінах – у таких умовах живе 170 родин у житомирській багатоповерхівці. Комунальники справно надсилають квитанції за комірне, люди справно їх оплачують. Утім, на скарги мешканців щодо ремонту будинку розводять руками – грошей на це немає.

  Вже багато років у квартирі, де мешкає Олена Доценко, холодно і волого. Батареї теплі лише в одній кімнаті, але і там опалення часто вимикають. Ще й дах тече. Щоб не псувалися меблі, жінка розставляє по квартирі тази, куди стікає вода.

  Олена Доценко, мешканка будинку: "Обогреваемся газом, потому что нет отопления. В таких условиях живем, ремонт сделать не можем, потому что течет всё время. И замыкание сильное было. У нас с розеток огонь шел. Тут такое творилось".

  Жінка справно оплачує квитанції. Однак комунальники жодного разу за 35 років не проводили капітальний ремонт. Люди власним коштом латають дірки у даху.

  Валентина, мешканка будинку: "Мастера так зробили кришу, що вона улетіла, у мене ні одного листочка рубіроїда не осталось. У мене в даний момент весь технічний етаж закритий клейонкою. У мене 370 грн. боргу, і мене ЖЕК сьогодні вже подає на суд. Що мені робити? Чи кришу ремонтувати, чи платити борг?"

  Щоби докричатися до влади - мешканці будинку писали листи, проводили пікети і навіть перекривали дорогу. Але акції протесту дають лише тимчасовий ефект.

  Зоя Атаманчук, мешканка будинку: "Але це ж тоже не вихід з положення. Сьогодні ми підемо, нам включать те тепло - завтра його знову відключать. В кожного сім`я, в кожного робота якась. Я ж не можу йти з роботи, бастувати".

  Комунальники розводять руками: справні платники страждають через борги сусідів. Загалом, будинок завинив ЖЕКу 18 тисяч гривень.

  Борис Василюк, заступник виконавчого директора ДП "Житловик": "Люди чудово знають, що ДП "Житловик" знаходиться у стані банкрутства. Ніякі ремонти капітальні проводитись не можуть. На поточні ремонти у нас просто не вистачає коштів". 

  Будинок – відомчий, і допомогти мешканцям можна буде лише тоді, коли збанкрутіле підприємство передасть його у власність міста, кажуть комунальники. Проте, міські чиновники приймати проблемну багатоповерхівку на баланс не квапляться.

  Світлана Пивоварова, начальник управління житлового господарства: "Все, що ми можемо - допомагаємо, але там є самовільне перепланування, самовільне заселення, питання є з паспортним режимом. Це повинен власник привести все у відповідність, і тільки після цього ми можемо прийняти цей будинок у нашу комунальну власність".

  Коли проблеми мешканців вирішаться - чиновники не кажуть. Утім, закликають мешканців продовжувати сплачувати за комірне, щоб не накопичувати борг.  

  Оксана Трокоз, Назарій Томчук, Житомир, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Черкасах закінчились гроші на харчування малюків у дитсадках
  Наступний матеріал
  Суд оштрафував активістів за святкування Дня Свободи
  Теги: