В "Борисполі" спрощують процедуру паспортного контролю (репортаж)

  Електронні прикордонники з`явилися в аеропорту Бориспіль. Вони пришвидшують процедуру проходження контролю. Спеціальний термінал зчитує паспортні дані з електронної картки. Інспектору залишається лише перевірити авіаквиток. Прикордонники порахували, за допомогою техніки процедура паспортного контролю стала у 5 разів швидшою. Для експерименту виготовили близько 10 тисяч карток.

  Роман Сухан, 5 канал: "Паспортний контроль за 2 хвилини. Відтепер це можливо якщо у вас є спеціальна магнітна карточка. На неї записуються папсортні дані. Замість того, щоб стояти у черзі підносите карточку до сканера і вже за кілька секунд уся інформація про вас у прикордонника".

  На 3 електронні термінали в аеропорту "Бориспіль" лише один інспектор. Встигає працювати за кількох, оскільки тепер не потрібно вручну вводити паспортні дані в комп`ютер.

  Нововведення у Борисполі поки що експеримент. Отримати електронну картку може кожен охочий, до того ж безкоштовно. Потрібен лише паспорт - все оформлять за кілька хвилин безспосередньо в аеропорту. Пасажири із нововведенням ще малообізнані, але від безкоштовного не відмовляються.

  Термін дії картки такий же як і термін дії паспорта. Поки що в Борисполі встановили 3 термінали на виїзді з країни та 3 на в`їзді. Апарати вітчизняного виробництва. Головна мета - спростити процедуру перетину кордону і збільшити пропускну спроможність аеропорту.

  Подібні системи пропуску вже давно діють у більшості держав, кажуть прикордонники. В Україні експеримент запровадили до кінця червня. Якщо приживеться встановлять термінали не тільки в інших аеропортах країни, а й на залізниці.

  Роман Сухан, Владислав Каліні, 5 канал

  Попередній матеріал
  Голова КС відреагував на слова Тимошенко про хабарі
  Наступний матеріал
  У Львові відкрили унікальну лабораторію для дослідження вірусів
  Теги: