У Львові відкрили унікальну лабораторію для дослідження вірусів

  П`ять років на складі - тепер у медичному центрі. У Львові запрацювала унікальна лабораторія, на базі якої можна досліджувати віруси та генетичні збої. Обладнання ще у 2005-му подарувала Україні американська діаспора, яка опікується дітьми, що постраждали внаслідок Чорнобильської аварії. З того часу через бюрократичні перепони лабораторія без діла стояла на митному складі.

  Немає злого, щоб на добре не вийшло. Процес  передачі апаратури медичній установі прискорила торішня епідемія грипу. Чиновники дозволили не сплачувати мита з лабораторії. Відтак обладнання потрапляє до дитячої лікарні.

  До гематологічного відділення медзакладу щороку  потрапляють тридцятеро дітей із захворюванням крові. Ефективність їхнього лікування залежить насамперед від правильного діагнозу. Заввіділенням  каже, до відкриття лабораторії результатів аналізів доводилося чекати тижнями, тепер їх робитимуть не довше двох днів.

  Лікарі не приховують, лабораторні дослідження надто дорогі. Але чиновники запевняють - усе буде державним коштом.

  Медики кажуть, нова лабораторія - це перший крок до операцій із пересадки кісткового мозку у Львові. Вона дає можливість безпомилково підібрати донора. Наразі трансплантацію кісткового мозку роблять або у Києві, або, частіше, - за кордоном.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  В "Борисполі" спрощують процедуру паспортного контролю (репортаж)
  Наступний матеріал
  Платіні інспектуватиме підготовку України до "Євро- 2012" 7-8 квітня
  Теги: