puschavodica.com.ua

Уряд виділив з бюджету майже 500 мільйонів гривень на санаторії в Україні

  Йдеться, в тому числі, про "спірні санаторії", які були повернуті Україні

  У МОЗ України заявили про виділення 477 млн грн з Держбюджету-2017 на фінансування закладів охорони здоров'я, які надають спеціалізовану допомогу та є унікальними. У тому числі, йдеться про 14 дитячих та дорослих санаторіїв, повідомляє прес-служба відомства.

  "Нам повернули всі спірні санаторії, в тому числі госпіталь для афганців "Лісова поляна", дитячий санаторій "Хаджибей" для хворих на ДЦП, протитуберкульозні дитячі санаторії та ін. Це вберегло заклади від ризиків закриття або неконтрольованої приватизації", – повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

  Крім того, він нагадав, що протягом кількох місяців МОЗ наполягало, аби загальнонаціональним санаторіям повернули державне фінансування. Водночас, у відомстві заявили про зобов’язання реформувати цю сферу. Так, МОЗ має метою перейти до принципу оплати реального лікування, а не утримання закладів.

  "Повернення санаторіїв не вирішує проблему неефективності в цій сфері. Спільно з керівниками санаторіїв ми домовились про розробку плану реформування санаторного лікування та поетапний перехід на монетизацію послуг. Тобто ми будемо оплачувати людям путівки у визначеному переліку санаторіїв та інших медзакладів, і людина зможе сама обирати, в якому з них лікуватись. Кошти йтимуть за людиною. Таким чином, ми створюємо конкуренцію між закладами і даємо санаторіям більше фінансової свободи, щоб залучати додаткові кошти", – розповів заступник міністра.

  У відомстві переконані, що наступний рік стане перехідним, що дозволить санаторіям поступово адаптуватись до реформи. 

  Дивіться такожГройсман розповів, скільки виділять на відшкодування витрат на ліки 2017 року

  Попередній матеріал
  Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео
  Наступний матеріал
  На Луганщині СБУ запобігла диверсії проти сил АТО

  Гройсман розповів, скільки виділять на відшкодування витрат на ліки 2017 року

  Кабмін додатково виділив місцевим бюджетам понад 300 мільйонів

  ВР схвалила виділення додаткових 1,5 млрд грн на зарплати чиновникам

  Кабмін планує виділити 5,5 млрд грн на підтримку українських фермерів