president.gov.ua

Уповноважений Президента вимагає від ВР забезпечити права резервістів Нацгвардії та членів сімей загиблих

  Сушкевич вимагатиме від народних депутатів негайного прийняття відповідних законодавчих актів

  Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич вимагає від Верховної Ради забезпечити права постраждалих резервістів Нацгвардії України та членів сімей загиблих, про це повідомляє прес-служба глави держави.

  Сушкевич провів зустріч із резервістами Нацгвардії України, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час участі в АТО.

  Валерій Сушкевич наголосив, що у Верховній Раді України зареєстровано три законопроекти – 2345а, 3497 і 3497-1, ухвалення яких може вирішити низку проблемних питань, з якими стикаються резервісти. Однак відбувається незрозуміле зволікання з розглядом та прийняттям цих законопроектів.

  Він наголосив, що вжив заходів на рівні Генеральної прокуратури України, Національної гвардії України та профільних комітетів ВР щодо прискорення прийняття зазначених законопроектів.

  Сушкевич підкреслив, що вимагатиме від народних депутатів негайного прийняття відповідних законодавчих актів. 

  Окрім того, під час зустрічі воїни-резервісти вказали на проблеми, з якими вони стикаються після повернення із зони проведення АТО, а також проблемні питання членів сімей загиблих. Зокрема, державні гарантії, передбачені чинним законодавством для резервістів і військовослужбовців Нацгвардії (членів сімей загиблих) відрізняються. Хоча ці особи, нарівні з іншими військовослужбовцями, ризикують своїм життям і здоров'ям, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

  Учасники зустрічі зауважили, що за цих умов їх обурює ситуація, коли резервісти та члени сімей загиблих дотепер залишаються у менш захищеному становищі. Як наслідок, вони позбавлені можливості скористатися законодавчими гарантіями, на які мають повне право, так само як і військовослужбовці, разом з якими вони захищали Україну. 

  Українські військові серед проблемних питань, які потребують вирішення, назвали пенсійне забезпечення, рівень якого у резервістів Нацгвардії, а також членів сімей загиблих, у рази менший, ніж рівень пенсійного забезпечення військовослужбовців. Окрім того, резервісти не вважаються військовослужбовцями і не мають права на спеціальні пенсії.

  На сьогодні також резервістам, що отримали інвалідність під час безпосередньої участі в АТО чи забезпеченні її проведення, не надається статус ветерана військової служби. Водночас один із учасників зустрічі з числа резервістів зауважив, що нагороджений медаллю "За військову службу Україні". Крім того, резервістам не зараховуються до вислуги років для призначення пенсії відповідний час служби.

  Уповноважений Президента та представники резервістів домовилися про подальшу співпрацю в напрямку забезпечення прав і законних інтересів захисників Батьківщини. Учасники зустрічі також записали відеозвернення до парламенту з приводу необхідності прийняття законопроектів.

  Як повідомляв 5.ua, 27 березня 2016 року речник генштабу ЗСУ Владислав Селезньов заявив, що у випадку повномасштабної війни резервісти повернуться до ЗСУ протягом кількох годин.

  Попередній матеріал
  "Народний фронт" погодився розглянути кандидатуру Гройсмана на пост прем’єра
  Наступний матеріал
  Бойовики не пропустили до Ясинуватської розв’язки місію ОБСЄ - штаб АТО
  Теги:
  Loading...
  Харківські резервісти відпрацьовують тактику ведення бою

  Харківські резервісти відпрацьовують тактику ведення бою

  У Києві влаштували семінар для резервістських організацій

  У Києві влаштували семінар для резервістських організацій

  Резервісти будуть на електронному обліку – Порошенко

  Резервісти будуть на електронному обліку – Порошенко

  Парубій оголосив набір у резервістський батальйон Нацгвардії

  Парубій оголосив набір у резервістський батальйон Нацгвардії

  На Хмельниччині з резервістів і новобранців роблять бойових пілотів

  На Хмельниччині з резервістів і новобранців роблять бойових пілотів

  У Київській області відбуваються навчання резервістів Національної гвардії

  У Київській області відбуваються навчання резервістів Національної гвардії