Уперше оштрафовано ресторан за порушення заборони куріння [відео]

  Десять тисяч гривень за куріння кальяну. В Інспекції з питань захисту прав споживачів уперше оштрафували ресторан, в якому порушують закон про заборону куріння. За спостереженнями громадських активістів, найбільше курять в ресторанах Одеси та Харкова, найменше - у Львові та Івано-Франківську.

  Під прицілом телекамер начальник Інспекції з питань захисту прав споживачів урочисто виписує одному зі столичних ресторанів штраф.

  Антон Кляцький, начальник Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Києві: "...в обсязі десять тисяч гривень. Зараз я цю постанову підпишу у вашій присутності".  

  Так немилосердно із задимленими ресторанами повелися уперше. За майже півтора місяця, відколи діє закон про заборону куріння в громадських місцях. А все тому, що цей активіст проголосив війну злісним курцям. І письмово пожалівся в Інспекцію на ресторан-порушник.

  Віталій Черняховський, активіст: "От ви кажете, стуканув, да? А я заходив до них тричі перед тим, як ця заява була написана. Благав, щоб вони припинили куріння. Вони сміялися. Шо це за фігня?"

  У самому ресторані - принаймні, сьогодні в обід - уже не курять. А адміністратор закладу нічого про штраф не чув.

  Імад, адміністратор ресторану: "Я даже не знаю, вы говорите про какой-то штраф. Если штраф - обязательно уплотим, а кто может не платить штраф в этой стране?"

  Полювання на курців продовжується в ресторані на тій же вулиці. Посеред дня тут сидить тільки один клієнт - вірменин Арам. І йому не пощастило.

  Активіст: "Вы кто такой?"

  Клієнт: "Да я простой человек, который сидит, и вас не трогал во всяком случае".

  Арам не курить, але сліди злочину очевидні. Мне в руках пачку сигарет. Поряд - попільничка з недопалками.

  Активіст: "Я желаю, чтобы вы остались здесь".

  Клієнт: "Я что выгляжу, бегущим или что?"

  Борці з куріннням накидаються на курця Арама. І розкладають перед ним антитютюнові плакати. Перепалка на тютюнову тему закінчується дзвінком у міліцію.

  Активіст: "На отдельно взятых курильщиков протоколы составляет немедленно милиция".
   
  Клієнт: "Вы милицию уже вызвали?

  Активіст: "Да".

  Клієнт: "Все, станьте там, отойдите от моего стола и не мешайте мне".

  Поки міліція їде, юрист ресторану запевняє: місце, де обідає Арам, насправді літня тераса, на якій курити можна.

  Богдан Василюк, юрист ресторану: "Это помещением не считаеться. Это все сделано из полиэтелена. Оно легко разбираеться, сварачиваеться, то есть тут нет ни одной стены".

  Юрист, який розробляв антитютюновий закон, заперечує: літніх терас узимку не буває.

  Тарас Шевченко, юрист, розробник закону: "За логікою закону, за буквою і за духом курити можна тільки на вулицях або на відкритих площадках. Ми бачимо, що це зовсім не відкрита площадка". 

  Прихід міліціонерів колізію не розплутав. Правоохоронці блукали з паперами рестораном і врешті попросили Арама на конфіденційну розмову.

  Міліціонер: "Ми обязані встановити факт того, шо відбулось".

  За підрахунками громадських активістів, курити продовжують у кожному десятому ресторані. Найменше - у Львові та Івано-Франківську.

  Андрій Скіпальський, активіст: "Із десяти закладів - дев`ять дотримуються виконання точно. Там, де ці порушення є - це Одеса, Харків".

  Не курять чи погано перевіряють - в Інспекції з питань захисту прав споживачів від самих киян за півтора місяця отримали тільки вісім скарг на сигаретний дим. А планові перевірки інспектори можуть проводити, лише попередивши про візит потенційного порушника.

  Антон Кляцький, начальник Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Києві: "Певні є моменти, які не дозволяють негайно приступити до перевірки і зафіксувати порушення".

  Тим часом, навіть у будівлі Інспекції з питань захисту прав споживачів погані звички не приховують. Недопалки та імпровізовані попільнички на сходах поміж поверхами.
   
  Антон Кляцький, начальник Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Києві: "Будем карать".

  Ольга Петрів, Олена Сорокіна та Андрій Верстюк, 5 канал

  Попередній матеріал
  Судовий розгляд резонансного ДТП у Дніпропетровську затягується [відео]
  Наступний матеріал
  Нові заворушення в Афінах - акція протесту переросла у штурм міністерства
  Теги:
  Loading...