Пожежний танк
Пожежний танк
5 канал

Унікальний пожежний танк: як львівські конструктори з Т-72 зробили "цукерку"

Танк успішно пройшов випробування на місцевому полігоні і тепер може стати на озброєння підрозділів ЗСУ

Конструктори Львівського бронетанкового заводу (ЛБТЗ) створили унікальний пожежний танк. Пожежна броньована машина з легкістю може гасити масштабні займання у лісах та на складах з вибухонебезпечними предметами. Розробкою львівського бронетанкового заводу вже зацікавилися у Міноборони, передає "5 канал".

Водії диво-машини Орест Похмурський каже, що авто набагато краще в управлінні і має безліч переваг порівняно з попередніми моделями. "Тут усе гідравліка, пульт управління – все під рукою", – запевняє чоловік.

Він додає: "Швидкість машини – 30 км/год, з пустою цистерною до 40 км. Щоб погасити полум’я, вона б’є на 80 метрів. В ємність влазить 18 кубів води і 2 куба піни".

Гусеничну пожежну машину львівські конструктори розробили на базі танка Т-72 . Бронеавтомобілю під силу гасити масштабні займання, виконувати аварійно-рятувальні роботи на складах з боєприпасам та інших військових об’єктах.

Директор ЛБТЗ розповідає, що над розробкою кілька років працювали 30 фахівців. "Є можливість робити цей вид техніки дистанційним, безпілотним, щоб до 800 метрів можна відправляти машину без екіпажу в гирло вогню, щоб гасити в самому епіцентрі. Але коли працює екіпаж, вони мають броньований корпус, що захищає їх від осколків, від усіляких випадкових уражень", – каже директор заводу Роман Тимків.

Танк успішно пройшов випробування на місцевому полігоні. Тепер ГПМ-72 гідний конкурент на світовому ринку і може укомплектувати спецпідрозділи української армії.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Зеркаль про незапровадження запобіжних заходів до РФ: "Там не проблема доказів, а проблема з питань наміру"
Наступний матеріал
Ситник: За два роки НАБУ вперше в історії України арештувало активів на 4 млрд грн

"Міцний та безстрашний": В Україні розробили новітній броньований пожежний танк – фото

Церемонія вручення Президентом України пожежних автомобілів підрозділам ДСНС – відео

Густа хмара диму та полум'я: у Києві спалахнула пожежа на заводі – відео