Унікальне рукописне Реймське Євангеліє вперше перевидали в Україні

  Унікальне рукописне Реймське Євангеліє початку одинадцятого століття вперше перевидали в Україні. Цей рукопис вважається найдавнішим із тих, що містився у бібліотеці Ярослава Мудрого на території Софії Київської.

  Оригінал Євангелія донині зберегається у бібліотеці французького міста Реймса. Вважається, що до Франції рукопис вивезла дочка князя Ярослава -  Анна. Вона ж - дружина французького короля Генріха Першого. У новому виданні окрім повного тексту рукопису, помістили історичну довідку та переклад євангелія українською, французькою та англійською мовами. Книжку видали обмеженим накладом - в одну тисячу екземплярів. Їх пообіцяли передати до найбільших українських бібліотек.  Також видавці виклали текст новинки у Всесвітню мережу.

  Зиновій Матчак, видавець: "В книжці представлено як оригінали сторінок, так і  сторінки, які комп`ютером були повністю реставровані. І це є не тільки гарне видання, але й добре видання для науковців, тому що вони можуть працювати над історичною пам`яткою, як філологічною, так і релігійною, так і з наукової точки зору. І ми очікуємо дуже великий резонанс наукових кіл і релігійних кіл по нашому виданню".

  Попередній матеріал
  Питання про екстрадицію Данилишина вирішать найближчим часом
  Наступний матеріал
  Мешканцям Костянтинівки не дають перейти на індивідуальне опалення [відео]
  Теги: