Локомотив General Electric 'Тризуб'
Локомотив General Electric 'Тризуб' Крюківський вагонобудівний завод

"Укрзалізниця": на закупівлю локомотивів General Electric коштів немає

У компанії кажуть: "Нам необхідний справедливий економічний тариф, тоді ми зможемо купувати нові локомотиви"

"Укрзалізниця" поки не знайшла фінансування для продовження контракту з американською General Electric щодо постачання локомотивів TE33A серії Evolution, а також для закупівлі нових електровозів. Про це повідомив директор з економіки та фінансів УЗ Андрій Рязанцев, передає LIGA.net.

"Ми отримуємо за контрактом 30 локомотивів GE і поки що немає продовження цієї програми. Щоб продовжити закупівлю далі – потрібні гроші. В нас має бути достатнє фінансування, щоб платити по $4 мільйони за кожен наступний локомотив", – зауважив Рязанцев.

За його словами, маржу від підвищення тарифів на 15% у 2017 році вже нівельовано.

"За цей час всі товари подорожчали на 25% і більше. Якщо ми не зробимо нормальне, адекватне коригування тарифу, цього не будемо мати ніколи (нових локомотивів – ред.)", – констатує директор з економіки та фінансів "Укрзалізниці".

Таким чином, каже Рязанцев, виникає потреба підвищення тарифу на вантажоперевезення УЗ. Це необхідно, аби акумулювати кошти на закупівлю нових електровозів. Такі закупівлі компанія планувала провести 2019 року.

"Я можу планувати все, що завгодно. Але, для того щоб прийти до китайців, я повинен їм сказати: хлопці, я у вас наступного року хочу купити 100 машин. Але для цього потрібно ввести автоматичну індексацію тарифу, щоб я розумів, що я виконаю свої зобов'язання перед цими людьми. Ми готові з усіх точок зору. Але нам необхідний справедливий економічний тариф, тоді ми зможемо купувати нові локомотиви, зокрема й електровози", – резюмував топ-менеджер.

Нагадаємо, в лютому торік було підписано рамкову угоду вартістю до $1 млрд., яка передбачала довгострокову 15-річну співпрацю між ПАТ "Укрзалізниця" і General Elecrtic у частині оновлення і модернізації тягового рухомого складу. А вже 11 вересня в український порт "Чорноморськ" прибув перший локомотив General Electric "Тризуб" зі США.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Блакитний красень": як тепловоз General Electric у перший рейс Україною рушив – ФОТО

Локомотив General Electric 'Тризуб'
/
Локомотив General Electric 'Тризуб'
/
Локомотив General Electric 'Тризуб'
/
Локомотив General Electric 'Тризуб'
/
Локомотив General Electric 'Тризуб'
/
Локомотив General Electric 'Тризуб'
/

Попередній матеріал
В Україні мають намір заборонити випробування косметики на тваринах
Наступний матеріал
У Нацбанку озвучили прогноз інфляції на кінець 2019 року